19 MAYIS, BU MİLLETİN YENİDEN DİRİLİŞİDİR
Yukarı

19 MAYIS, BU MİLLETİN YENİDEN DİRİLİŞİDİR

19 MAYIS, BU MİLLETİN YENİDEN DİRİLİŞİDİR
Bu içerik 136 kez okundu.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Durmuş, mesajında, 19 Mayıs’ın esareti kabul etmeyen ve zulme boyun eğmeyen bir milletin varlık ile yokluk mücadelesinde attığı ilk adım olduğunu belirtti.

19 Mayıs’ın bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı olduğunu vurgulayan Rektör Durmuş, şöyle devam etti: “19 Mayıs Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'in Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere Samsun'a çıktığı ve milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. Bugün, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletimizin varlık ve yokluk mücadelesinde attığı ilk adımdır. İşgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için milli iradenin, bir ve beraber olduğu, güçlü bir inancın uyandığı, dirildiği gün olan 19 Mayıs, bu milletin yeniden dirilişidir, bağımsızlık yolunda atılan ilk adımdır.”

“ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ DEĞİL”

Gençlere çağrıda bulunan Rektör Durmuş, 19 Mayıs 1919’da olduğu gibi 101 yıl sonra da Türkiye’nin tüm dünyaya birlik ve beraberliğin nasıl olduğunu gösteren yegane bir ülke olduğunu söyledi.

Birlik ve beraberliğe kasteden tüm şer odaklarına birlikte mücadele verilmesi gerektiğini ifade eden Rektör Durmuş, “Özgürlüğümüzün, tam bağımsızlığımızın, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler; dün nasılsa bugün de özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza ve siz değerli geleceğimize kast eden ihanet ve şer odakları vardır. Bunu en son 15 Temmuz’da gördük. Neredeyse her 10 yılda bir, bir darbe ile geleceği yok edilmek istenen bu ülkede artık hiçbir şey eskisi gibi değil ve olmayacak. Nasıl 15 Temmuz darbe girişimini Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde gençlerimiz canları pahasına cephenin önünde yer alarak püskürttüysek Allah’ın izniyle bundan sonra da bir ve beraber olacağız. Bu ihanet şebekelerine karşı bu toprakları, bu ülkeyi koruyacak olan Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkeyi ve bu ülkenin geleceğini emanet ettiği siz gençlersiniz. Korkmayın, ye’se düşmeyin. Esma-ül Hüsna ile korunur bu vatan toprakları, asla parçalanmaz. Peygamber Efendi’mizin övgüsüne mazhar olmuştur bu muzaffer millet asla ayrılmaz.” ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...