GENÇLERİMİZ ÜLKEYİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAK
Yukarı

GENÇLERİMİZ ÜLKEYİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAK

GENÇLERİMİZ ÜLKEYİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAK
Bu içerik 207 kez okundu.

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Atatürk'ün Türk Milletinin var olma mücadelesi açısından son derece önemli olan 19 Mayıs tarihini Türk Gençliğine armağan etmesi büyük anlamlar taşıdığını belirten Vali Şahin, yarınların teminatı gençler, ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında gerekeni yapacaklarını söyledi.

Şahin;" Büyük önder Atatürk: 'Gençler! Vatanın bütün ümit ve istikbali, siz genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Sizler, yani Yeni Türkiye'nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar. Bir gün bu memleketi sizin gibi anlamış bir gençliğe tevdi edeceğimden dolayı çok memnun ve mesudum' diyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin korunması, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasının, yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşeceğini belirtmiştir.İnanıyorum ki yarınlarımızın teminatı gençlerimiz, ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında gerekeni yapacak, daha çok okuyarak, araştırarak, sorgulayarak, karşılaştırmalar yaparak doğruya ulaşmaya gayret gösteren, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyan bireyler olarak ülkemize değer katmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor,  bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımını yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve vatanları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...