ŞEMSİYELİ SOKAĞI DERNEĞİNDEN 'TIP FAKÜLTESİ' TALEBİ
Yukarı

ŞEMSİYELİ SOKAĞI DERNEĞİNDEN 'TIP FAKÜLTESİ' TALEBİ

ŞEMSİYELİ SOKAĞI DERNEĞİNDEN 'TIP FAKÜLTESİ' TALEBİ
Bu içerik 338 kez okundu.

Hasankeyf Şemsiyeli Sokağı Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere dilekçe yazarak Batman için tıp fakültesi talebinde bulundular.

Hasankeyf Sokağı esnafı adına hazırlanan dilekçeyi AK Parti İl Başkanlığına teslim eden Batman Meydan Mahallesi Hasankeyf Şemsiyeli Sokağı Derneği Başkanı Hasan Tunç, hazırladıkları dilekçeyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tıp fakültesi talebinde bulunduklarını belirtti.

Tunç açıklamasında, “İlimizde sağlık hizmeti açısından yaşanan sıkıntıların giderilmesi için ve tarihi Batman Hasankeyf ilçemizin adını yaşatılması amacıyla üniversitemize Batman Hasankeyf Tıp Fakültesini kazandırılmasının Batman halkına müjdesinin verilmesi talebinde bulunduk.” dedi.

Tunç, Erdoğan'a gönderdiği mektubu okuyarak şu ifadelere yer verdi: “Sayın Reis-i Cumhurumuz, Hasankeyf ilçemiz tarihi açıdan önemlidir. Derneğimizin kurulmasına da vesile olmuş ve bu misyon ile bir sokağımızın ismini Hasankeyf Sokağı olarak, gerekli izinleri aldıktan sonra değiştirmiş bulunmaktayız. 19 Mayıs tarihinde Ilısu Barajının ilk enerji üretim ünitesinin devreye girmesi nedeniyle ülkemize artı değer oluşturmasından dolayı teşekkür ederiz. Bu açılış nedeniyle çifte mutluluk duyuyoruz. Bu olumlu gelişimlere ek olarak ilimizde sağlık hizmeti açısından yaşanan sıkıntıların giderilmesi için üniversitemize Batman Hasankeyf Tıp Fakültesinin kazandırılmasını arz ve talep ederiz.”(İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...