AK PARTİ MECLİS ÜYESİ METE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI
Yukarı

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ METE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ METE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI
Bu içerik 4826 kez okundu.

Batman’ın Kozluk (Hezo) ilçesinde AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Mete’ye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda Mete ağır yaralanırken yanında bulunan kızı da hafif yaralandı. Saldırının geçmişten kaynaklanan kan davasından olduğu belirtildi.

Kozluk Devlet Hastanesi’ne ağır yaralı olarak kaldırılan Hayrettin Mete (52), burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olay, saat 21.00 sıralarında Kozluk Üçyol Mevkiinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre; AK Parti Meclis Üyesi Hayrettin Mete ve yanında bulunan küçük yaştaki ismi öğrenilemeyen kızı yolda yürürken kimliği henüz öğrenilemeyen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

 Saçmaların isabet ettiği Mete, ağır yaralanırken, yanında bulunan küçük kızına da saçmalar isabet etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri ve güvenlik güçleri sevk edildi.

Kozluk Devlet Hastanesine kaldırılan Mete, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti, küçük kızının durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Olayın, bir yıl önce Batman’da silahlı saldırıya uğrayan ve hayatını kaybeden bekçinin olayıyla ilişkili olduğu, herhangi bir siyasi saldırı olmadığı ileri sürüldü.

Hastane çevresinde polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.(İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...