BATMANLILARIN REFAHI İÇİN HERKESİN ÇALIŞMASI GEREKİR
Yukarı

BATMANLILARIN REFAHI İÇİN HERKESİN ÇALIŞMASI GEREKİR

BATMANLILARIN REFAHI İÇİN HERKESİN ÇALIŞMASI GEREKİR
Bu içerik 156 kez okundu.

Batman Milletvekili Ziver Özdemir Batman’ın il oluşunun 30. Yıldönümü dolayısı ile mesaj yayımladı. 16 Mayıs 1990’da Türkiye’nin 72’nci ili olma hüviyetini kazanan Batman'ın kısa zamanda büyük bir gelişim göstererek 610 bine ulaşan nüfusu ile nüfus bakımından Türkiye’nin 35. büyük ili konumuna geldiğini hatırlatan Milletvekili Özedmir mesajında şu ifadelere yer verdi.

"Bu yıl il oluşunun 30. Yıldönümünü kutladığımız Batman, Dicle Nehri'nin beslediği coğrafyada binlerce yıllık tarihî geçmişi ve eşsiz doğaya sahip Kozluk'uyla, ihtişamlı Mereto Dağı'na ev sahipliği yapan balı ve ceviziyle meşhur Sason'uyla, tarihi milattan önce 3000'li yıllara dayanan ve bereketli topraklara sahip Beşiri'siyle, Artuklu’lara başkentlik yapmış, turizm potansiyeli ve kalesiyle meşhur Hasankeyf'iyle, dağları, üzüm bağları ve ceviziyle meşhur Gercüş'üyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.İlimiz sahip olduğu binlerce yıllık tarihiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve halihazırda çeşitli etnik unsurları bünyesinde barındıran, hoşgörülü ve misafirperver insanların yaşadığı bir kenttir.Sosyal, kültürel, ekonomik, ulaşım, turizm ve eğitim alanlarında yapılan yatırımlar ilimizin daha fazla gelişmesine katkı sunmuş, yatırımlarla beraber Batman büyük bir değişim ve dönüşüm süreci yaşamıştır."

ÇEVRE ŞEHİRLERDEN GÖÇ ALIYORUZ

Üniversitesi, Batman ve Hasankeyf müzeleri, yapımı devam eden il halk kütüphanesi ve modern derslikler ile eğitim, turizm ve kültür alanında atılım gerçekleştiren Batman'ın çevre şehirlerden de göç aldığını anlatan Özdemir ; "Son yıllarda ulaşım ağının gelişmesi, Organize sanayi bölgesinin tesis edilmesi, tarım sektörünün yanında sanayinin de gelişmesini sağlamış ve yeni istihdam alanları oluşturulmuştur.Daha yaşanılabilir, mutlu yarınlar inşa etme adına kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve basınıyla birlikte ilimizin daha iyi yerlere gelmesi, Batmanlıların mutluluğu ve refahı için herkesin daha çok çalışması gerekmektedir.Bu vesileyle Batman’ın il oluşunun 30. Yılını tebrik eder, Batmanlı hemşehrilerime mutlu, huzurlu ve refah içerisinde geçirecekleri yarınlar dilerim. Tarihten günümüze ilimizin temeline harç atıp bugünlere dek gelişip kalkınmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım." dedi. (Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...