SEÇİMLE GELEN, SEÇİMLE GİDER
Yukarı

SEÇİMLE GELEN, SEÇİMLE GİDER

SEÇİMLE GELEN, SEÇİMLE GİDER
Bu içerik 484 kez okundu.

Siirt, Kurtalan ve Baykan belediyelerine kayum atanmasını halkın iradesine ipotek koymak olduğunu ifade eden CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar kayyum atamanın doğru olmadığını söyledi.

Anayasaya göre "siyasi partilerin demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsurları" olduğunu vurgulayan CHP Batman’a il başkanı Hüseyin Yaşar şöyle devam etti:"CHP, kurumsal kimlikleri, siyasi anlayışı, dünya görüşü kendisinden farklı olan partilerin ve onlara oy veren milletin hukukuna sahip çıkmayı, demokrasiye sahip çıkmak olarak görür. CHP, adalet temelli vicdan siyaseti yapar. Buradan Adalet ve Kalkınma Partisi'ne destek veren kardeşlerimize seslenmek istiyoruz, bu ülkenin seçilmiş Başbakanı Ahmet Davutoğlu zorla istifa ettirildiğinde de sandıktan çıkmış AK Partili belediye başkanları istifaya zorlandığında da CHP olarak o gün de bugünkü tavrımızı aynen gösterdik. İktidarın merhametsiz zulmüne her zaman karşı çıktık."

Yaşar,Anayasanın 15. maddesine göre "suçluluğu mahkeme kararıyla saptanıncaya kadar kimsenin suçlu sayılamayacağına" işaret ederek, "Demokratik meşruiyetin elde kalan son kalesi ve namusu sandıktır. Demokrasilerde kural son derece açıktır, seçimle gelen, seçimle gider. Seçimle gelen kayyumla gidecekse, sandık anlamını kaybeder." dedi. (Fırat Turğut)

Etiketler:
Sende Yorumla...