SOSYAL GÜVENLİK HAKKI KUTSALDIR
Yukarı

SOSYAL GÜVENLİK HAKKI KUTSALDIR

SOSYAL GÜVENLİK HAKKI KUTSALDIR
Bu içerik 199 kez okundu.

Türkiye Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, sosyal güvenlik haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Emeklilik gibi kutsal bir hakkın toplumu koruyan en önemli bir şemsiye olduğunu belirten TÜED Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, sosyal güvenliğin toplumum en büyük değeri olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi.

"Uzun yıllar çalışarak elde edilen emekli aylıkları insanca yaşamaya yetecek bir seviyeye yükseltilmeli. Emekli aylıklarında dönemsel eşitsizliklere İNTİBAK yapılarak, haksız uygulamalara son verilmelidir. 2000 öncesi emeklilere yapılan intibakın 2000 sonrası emeklilere de yapılmasını talep ediyoruz.Tüfe artışının emeklileri koruyan bir sistem olmadığından, emekli aylıkları için bilimsel bir artış kriteri getirilmeli, seyyanen zamlar da bir seçenek olarak değerlendirilmelidir.Salgın ile mücadelede başarılı bir sınav veren başta kıymetli doktorlarımız olmak üzere, sağlık çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Emeklilerimizden alınan sağlık katkı payları kaldırılmalı ve vergi iadesi karşılığı olarak ödenen yüzde 4-5 arasındaki oranlar yüzde 10'a yükseltilmeli. Emeklisini koruyan ve mutlu eden bir ülke olma dileğiyle sosyal güvenlik haftası kutlu olsun." (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...