SES ÜYELERİNE MOBBİNG UYGULANDIĞI İDDİASI
Yukarı

SES ÜYELERİNE MOBBİNG UYGULANDIĞI İDDİASI

SES ÜYELERİNE MOBBİNG UYGULANDIĞI İDDİASI
Bu içerik 474 kez okundu.

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Batman Şube Başkanı Deniz Topkan, Aile ,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek'in görevinin son dönemlerinde kurumun iş ve amaçlarını bırakıp özveri ile emek sarf eden personellere mobbing uyguladığını iddia etti. Batman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek mobbing iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

SES Batman Şube Başkanı Deniz Topkan, İlimizin en önemli kurumlarından olan, çocuk, yaşlı, engelli ve tüm dezavantajlı gruplara hizmet götüren Aile ,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek'in  görevinin son dönemlerinde kurumun iş ve amaçlarını bırakıp özveri ile emek sarf eden personellerine mobbing uygulayıp güç gösterisinde bulunduğunu belirterek şunları anlattı. "Kurum bünyesinde çalışan üyelerimizi rotasyon adı altında bir nevi sürgün mantığıyla başka kuruluşlara göndererek iş barışını bozmayı amaç edinmiştir. Ailevi olarak kendisine yakın olan müracaatçıların dosyalarını yönetmelik ve kanunlara aykırı olarak öne çekmeye ve sonuçlandırma isteğine itiraz eden üyelerimize keyfi soruşturmalar açmıştır. Kanunlara aykırı ve evraklarla oynayarak açılan soruşturmalar İdare Mahkemesinden dönmesine rağmen bu keyfi uygulamaları devam ettirmiştir. Salgın sürecinin hassasiyetini fırsat olarak görüp personeline karşı art niyetli hareket etmektedir. Sözlü ve keyfi talimatlarına uymayan Ek Ders, Asdep vb .benzeri iş güvencesi olmayan çalışanların Sözleşmelerini Keyfi Olarak Sonlandırmaktadır. İdareci vasfıyla bağdaşmayan, akla ziyan bir düşünceye kapılarak özveri ile görevlerini yerine getirmeyi şiar edinmiş Ses üye ve temsilcilerine haddini aşan yaklaşımlar sergilemektedir. Güç zehirlenmesi yaşayarak başlattığı soruşturmalarda muhakkik gibi hareket etmiş cezayı öncesinde kendisi belirlemiş, ve bu düşünce üzerinden diğer çalışanları SES üyelerine karşı konsolide etmeye çalışmış ve kuruluş personelleri arasındaki iletişimi ve iş birliğini sona erdirmiştir. "

MOBBİNG İDDİALARINA YANIT...

Batman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, SES Batman Şubesi'nin mobbing iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu. SES Batman Şubesinin, Batman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde üyelerine yönelik mobbing iddialarına kurum Müdürü Ümit Çiçek'ten yanıt geldi. İddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Çiçek: "Batman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’müze hitaben SES Batman Şubesi yersiz, mesnetsiz ithamlar dezavantajlı kesimlere hizmet sunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzü hedef almıştır. Bu güne kadar personellerimiz ile ilgili yapılan tasarruflar birim ve kuruluş değişiklikleri ile ilgili görevin getirdiği uzmanlık, bilgi, beceri, donanım ve ihtiyacı gözetilerek kurumun iş ve işleyişine uygun olarak görevlendirilmişlerdir. Personellerimizin sendika, vakıf, dernek vb. sivil toplum kuruluşlarına üyelikleri ile ilgili herhangi bir ayırım gözetilmeden görevlendirmeler yapılmaktadır. Kurumumuzun vermiş olduğu hizmetlerin yerine getirilmesinde başvuran müracaatçılar arasında herhangi bir ayırım gözetmeksizin şartları uygun olan tüm vatandaşlarımız hizmet modellerimizden, hizmet standartlarımız çerçevesinde faydalanmaktadır. Hizmetlerin hizmet standartları çerçevesinde vatandaşa ulaştırılması yönünde Türkiye’de sayılı iller arasında yer almaktayız. Bu doğrultuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve Valiliğimizin koordinasyonunda İl Müdürlüğümüzce ortaklaşa yürütülen çalışmalarda hizmetlerin aksatılmadan bireyi ve aileyi güçlendirerek sosyal hizmetleri sunmak sosyo-ekonomik olarak vatandaşlarımızı desteklemek ve hizmetlerin sunulması yönünde zaman kaybetmeden yerine getirilmesinde gerekli özen gösterilmektedir. Görüldüğü üzere SES Batman Şubesi tarafından kamuoyuna yapılan açıklama, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve çalışanlarını itibarsızlaştırmaya, küçük düşürmeye yönelik olup hiçbir iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.(Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...