BELEDİYE ÇOCUKLARIN SEVİNCİNE ORTAK OLDU
Yukarı

BELEDİYE ÇOCUKLARIN SEVİNCİNE ORTAK OLDU

BELEDİYE ÇOCUKLARIN SEVİNCİNE ORTAK OLDU
Bu içerik 121 kez okundu.

Batman Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü 0-14 yaş grubu çocukların dışarı çıkma sevinçlerine ebeveynleri kadar belediye personeli de neşe ile karşıladı.

İçişleri Bakanlığının koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulamaya koyduğu 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlamasının İçişleri Bakanlığı genelgesiyle esnetilmesinin ardından 0-14 yaş arası çocuklar için 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında ebeveynleri ile dışarı çıkmalarına müsaade edilmesi Batman'da da sevinçle karşılandı.

Belediye Kültür Sosyal İşleri ve Zabıta Müdürlüğü personeli bu mutlu anı çocuklara sürpriz yaparak kutladı. Atatürk Parkı, World Mar ve Batman Park önü gibi 3 değişik noktada çocuklara renkli balon, pamuk şekeri ve lolipop şeker dağıtımı yapan personeller gerçekleştirdiği jest karşısında çocuklar kadar ebeveynleri de oldukça mutlu olduklarını ifade ederek: "Uzun zamandan bu yana çocuklarımız dışarı çıkamadılar. İçişleri Bakanlığı bugün belirlenen saatlerde çocuklarımızın dışarı çıkmasına izin verdi. Batman Belediyesinin gerçekleştirdiği bu jestten ötürü emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dediler.(Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...