SOSYAL HİZMETLERDEN SES’İN İDDİALARINA YANIT
Yukarı

SOSYAL HİZMETLERDEN SES’İN İDDİALARINA YANIT

SOSYAL HİZMETLERDEN SES’İN İDDİALARINA YANIT
Bu içerik 1432 kez okundu.

Batman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek, SES Batman Şubesi tarafından yapışan iddialara ilişkin basın açıklaması yaptı.

İl Müdürü Çiçek’in yaptığı açıklamada şöyle denildi. “bazı basın organları aracılığı ile 13.05.2020 tarihinde yapılan; yersiz, mesnetsiz ithamlar dezavantajlı kesimlere hizmet sunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzü hedef almıştır. Herhangi bir somut belgeye dayandırılmaksızın sadece soyut ithamlardan ibaret haksız isnatlar içeren iddialarla ilgili açıklama gereği duyulmuştur. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalarımız ile ilgili açıklamalar aşağıda belirtilmektedir.

Öncelikle Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde ilimizde de Batman Valiliğimiz bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü yaşlılarımıza hizmet götürmek için kurulmuştur. Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından yaşlılarımıza mesai mevhumu gözetmeksizin talepleri yerine getirilip, devletimizin sunmuş olduğu hizmetler düzenli ve etkin biçimde yerine getirilmektedir. Bu hizmet yerine getirilirken personellerimize Sağlık Bakanlığı’nın belirtmiş olduğu Covid 19 (koronavirüs) ile ilgili gerekli olan tedbirlerden sosyal mesafenin korunması, ayrıca gerekli olan koruyucu ekipmanlar temin edilerek kendilerine verilmiştir. Hizmet yerine getirilmeden önce ilgili idarecilerimiz tarafından bu grupta görevli personellere bilgilendirme toplantıları yapılmıştır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzce bu hususta, Sağlık Bakanlığımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından yayınlanan rehberler doğrultusunda alınması gereken tedbirler kurumumuzda alınmakta ve personellerimize bu konuda bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Bu güne kadar personellerimiz ile ilgili yapılan tasarruflar birim ve kuruluş değişiklikleri ile ilgili görevin getirdiği uzmanlık, bilgi, beceri, donanım ve ihtiyacı gözetilerek kurumun iş ve işleyişine uygun olarak görevlendirilmişlerdir. Personellerimizin sendika, vakıf, dernek vb. sivil toplum kuruluşlarına üyelikleri ile ilgili herhangi bir ayırım gözetilmeden görevlendirmeler yapılmaktadır.

Kurumumuzun vermiş olduğu hizmetlerin yerine getirilmesinde başvuran müracaatçılar arasında herhangi bir ayırım gözetmeksizin şartları uygun olan tüm vatandaşlarımız hizmet modellerimizden, hizmet standartlarımız çerçevesinde faydalanmaktadır. Hizmetlerin hizmet standartları çerçevesinde vatandaşa ulaştırılması yönünde Türkiye’de sayılı iller arasında yer almaktayız.

Bu doğrultuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve Valiliğimizin koordinasyonunda İl Müdürlüğümüzce ortaklaşa yürütülen çalışmalarda hizmetlerin aksatılmadan bireyi ve aileyi güçlendirerek sosyal hizmetleri sunmak sosyo-ekonomik olarak vatandaşlarımızı desteklemek ve hizmetlerin sunulması yönünde zaman kaybetmeden yerine getirilmesinde gerekli özen gösterilmektedir.

Görüldüğü üzere SES Batman Şubesi tarafından kamuoyuna yapılan açıklama, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve çalışanlarını itibarsızlaştırmaya, küçük düşürmeye yönelik olup hiçbir iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.”

Etiketler:
Sende Yorumla...