YASAK YERLERE PARK ENGELLERİ KOYULDU
Yukarı

YASAK YERLERE PARK ENGELLERİ KOYULDU

YASAK YERLERE PARK ENGELLERİ KOYULDU
Bu içerik 230 kez okundu.

Batman Belediyesi, trafik akışını hızlandırmak ve park edilmemesi gereken yerler için ek tedbirler almaya devam ediyor.

Meydan Mahallesinde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde trafik akışının sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, ek tedbirler aldı.

İl Trafik Komisyonu kararının ardından güzergahlarda cadde üzerinde sağlı sollu araçların park etmesini engellemek amacıyla stoper ve metal delinatör montajı yapıldı.

Meydan Mahallesi Balıkçılar Caddesinde ticaretin yoğun olduğu ve araç sürücülerinin gelişi güzel park edilmesine son vermek için böyle bir girişimde bulunduklarını ifade eden belediye yetkilileri: “Yaptığımız tespitler sonucu birçok vatandaşımız ya işyerleri önüne veya gelişi güzel yerlere park ederek saatlerce trafik akışını engellediği gibi ticaretin yoğun olduğu işyerlerine de olumsuz yönde zarar verildiğini tespit ettik. Bizler de Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü olarak işyeri sahipleri ve trafik komisyonu olarak bu güzergâhta kesinlikle araçların park etmemesi ve trafiğin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için böyle bir karar aldık” ifadelerinde bulundular. (Haber Merkezi)

 

Etiketler:
Sende Yorumla...