İSVEÇ TEDAVİ ETMEDİ, TÜRKİYE ÖZEL UÇAK GÖNDERDİ
Advert
Yukarı

İSVEÇ TEDAVİ ETMEDİ, TÜRKİYE ÖZEL UÇAK GÖNDERDİ

İSVEÇ TEDAVİ ETMEDİ, TÜRKİYE ÖZEL UÇAK GÖNDERDİ
Bu içerik 5341 kez okundu.

Sağlık Bakanı Koca, İsveç'te yaşayan ve korona testi pozitif çıkan kalp hastası Batmanlı Emrullah Gülüşken ve ailesinin yurda getirilmesi için ambulans uçak talimatı verdi.

İsveç'te yaşayan Batman Gercüş Kayapınar beldesi nüfusuna kayıtlı Türk vatandaşı Emrullah Gülüşken'in kızları Leyla ve Samira, sosyal medya üzerinden korona testi pozitif çıkan ve kalp hastası babalarının tedavisi için yardım çağrısında bulunmuştu.

Samira Gülüşken, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ailemle birlikte İsveç'te yaşıyoruz. Babam 11 gün önce ateşi yükselip nefes darlığı yaşamaya başladı, endişe edip hastaneyi aradık ama maalesef gelmediler ve bizleri geçiştirdiler. Her gün defalarca aradık ama bize dönüş sağlamadılar." mesajıyla Türkiye'den yardım istemişti.

BAKAN MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Samira ve Leyla'nın yardım çağrısına yanıt veren Sağlık Bakanı Koca, Emrullah Gülüşken'in, 4 çocuğuyla birlikte Türkiye'ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilmesi talimatını verdi. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sosyal medyadan babası için yardım çağrısında bulunan Leyla Gülüşken'e müjdeli haberi verdi.

"İSVEÇ'E GELİYORUZ"

Söz konusu paylaşımında, İsveç'e gidecek ambulans uçağın ve sağlık ekibinin fotoğrafını da paylaşan Sağlık Bakanı Koca,"Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06'da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır." ifadelerini kullandı. (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...