ŞEHİRLERARASI OTOBÜS SEFERLERİ DURDU
Yukarı

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS SEFERLERİ DURDU

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS SEFERLERİ DURDU
Bu içerik 151 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı covid-19 ile mücadele kapsamında açıklanan ve dün akşam 17.00'den itibaren Batman Valiliği tarafından uygulanmaya başlanan "Seyahat İzin Belgesi" sonrasında Batman Şehirler Arası Otobüs Terminalinde tüm seferler durdu.Coronavirus tedbirleri kapsamında şehirlerarası otobüs seferlerine getirilen kısıtlamanın ardından dün itibarıyla Şehirler Arası Otobüs Terminali geçici süre ile kapatıldı. Batman otobüs firma yöneticilerinden ve Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Batman Şube Başkanı Muhittin Altun, Coronavirus'e karşı otobüslere yapılan kısıtlamadan dolayı seferleri durdurma kararı aldıklarını belirtti.

"100 ÇALIŞANIMIZI EVLERİNİ GÖNDERDİK"

Altun,  "Coronavirus hastalığından dolayı biz şehirlerarası otobüs firmaları etkilenmiş durumdayız.  Alınan karar gereği Şu anda seferlerimizi yapamıyoruz. Devletimizin bizden istediği kaide ve kurallara uyuyoruz. Bize bağlı olarak çalışan 100 personelimizi çalışmadığımızdan dolayı evlerine gönderdik. Bu personellerimizin sigorta ve maaşları, bizim kiralarımız ve vadesi gelen senet ve vergi borçlarımız var." dedi

" SGK PRİM ÖDEMEM VAR"

"Gelirimiz kesildi ama giderlerimiz ve ödenmelerimiz halen devam etmekte. Devletten ricamız bu süreçte personel SGK primlerinde bize muafiyet yapılmasını ve vergilerimizde bir kolaylık sağlanmasını istiyoruz. Şu anda 60'a yakın otobüs, terminalde -kontakları kapalı- çalışmamaktadır. Bu otobüsler birer milli gelirdir. Sadece bir firma olarak her ay 300 bin lira senet ödemem ve 100 bin liradan fazla SGK prim ödememiz var. Devletin bize destekte bulunmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"DEVLETTEN BİZLER İÇİN BİR FON OLUŞTURMASINI İSTİYORUZ"

Bu süreçte belediyenin kendilerinden işyeri kiraları almamasını isteyen firma yetkilisi Ömer Akar, "Firmamızda çalışan 10 personelimiz var. Coronavirus tedbirlerinden dolayı işlerimiz tamamen durdu. Devletten bizler için bir fon oluşturmasını istiyoruz. Her ay ödememiz gereken otobüs bonoları var. Şu anda ödemelerimizi yapamıyoruz. Vadesi gelen çeklerimiz var karşılayamıyoruz. Coronavirus tedbirlerine ve kurallarına firma olarak riayet ettiğimiz gibi devlet de bize bir yol göstersin istiyoruz. Bu süreçte belediyenin kiralarımızı 3 ay erteleme yerine kiranın almamasını, silmesini istiyoruz." diye konuştu. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...