BUNA HAKKINIZ YOK!
Yukarı

BUNA HAKKINIZ YOK!

BUNA HAKKINIZ YOK!
Bu içerik 3955 kez okundu.

Koronavirüsle mücadele konusunda vatandaşlara önemli uyarılarda bulunulmasına rağmen olayın ciddiyeti algılanmıyor.  Virüse karşı en önemli tedbirin bireysel savunma olduğu vurgulanan açıklamalar Batman'da birçok vatandaşları etkilemedi.

Batman'ın  en işlek  caddesi Turgut Özal Bulvarı adeta ana baba gibi. Parkları dolduran vatandaşlar ölümcül virüsü adeta yok sayıyor.

Özellikle yaşlı kesimin bulunduğu ortamdan bilinçli vatandaşlar koşarak uzaklaştı. Cadde ve parklardaki kalabalık virüsün gerçek boyutunun algılanmadığını veya vatandaşların onca duyurulara rağmen hala bilinçsiz olduğunu gösteriyor. Virüsün yayılmaması için insanlar önlem alarak kendi karantinasını evde kalarak  uygularken, bilinçsiz bir çok insanda dışarıda tehlikeye aldırış etmeden hem kendi hem de çevresindeki insanların hayatını tehlikeye atıyor. Bu bilinçsi insanlarla ilgili yorum yapan bir çok Batmanlı, "Bilinçsiz ve vurdumduymaz insanlar için sokağa çıkma yasağı gibi katı bir uygulamanın hayata geçirilmesi gerekiyor. Dışarıda insanlar olduğu müddetçe bu tehlikeyi atlatamayız. Bir kaç hafta evlerimizde kalarak bu beladan kurtulabiliriz" dediler. 

 

Etiketler:
Sende Yorumla...