EVLERİMİZ CAMİNİN BİR ŞUBESİ OLMALI
Yukarı

EVLERİMİZ CAMİNİN BİR ŞUBESİ OLMALI

EVLERİMİZ CAMİNİN BİR ŞUBESİ OLMALI
Bu içerik 139 kez okundu.

Evlerin camilerin bir şubesi haline gelmesi gerektiğini vurgulayan Diyanet-Sen Batman Şube Başkan Yardımcısı Salih Gültekin, ailelerin evde birlikte yapacağı ibadetin önemine vurgu yaptı.

Gültekin, "Bugün bu zorlu sürecin yaşandığı bu dönemde, Müslümanlar bu mübarek gün ve geceleri, bir kurtuluş reçetesi ve müjde olarak değerlendirmelidir. Rabbimizin biz kullarına karşı çok merhametli olduğu bilinç ile bu geceyi fırsat bilip evimizde ailemizle beraber bu zor günlerin geçmesi, Mescidi Aksa'nın azade olması, Kabe'nin ve camilerimizde Müslümanların bir araya gelip cemaatle namaz kılacak günlerin gelmesi için dua edelim. Rabbimize, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlayalım. Bize düşen, bu zorlu süreci dinimizin emirleri doğrultusunda Ebu Bekir Efendimiz misali, Allah’ın emir ve yasakları karşısında her daim sadakatle, teslimiyetle bir duruş sergilemektir." dedi.

"HER HALİMİZİ HAYRA ÇEVİRMELİYİZ"

Camilerdeki ibadet aşkının evlere taşınması gerektiğine dikkat çeken Gültekin, "Corona virüsten dolayı evlerimizden çıkamıyorsak, evlerimizi birer mescit yapıp miracı evlerimizde ihya edelim. İnsanoğlunun evi birçok açıdan mutluluğun merkezidir. Çocuklar evleriyle ve evdekilerle mutludurlar, büyükler de aynı şekilde evleriyle o evdekilerle mutlu ve mesutturlar. Evler sadece içinde ibadet yapılması açısından değil, yapılan her şeyin ibadete benzemesinden dolayı da güzeldir. Ev insanoğlunun mukaddes mekânıdır. Bu sıkıntılı süreç bitinceye kadar, camilerdeki o güzellikleri, o mukaddesliği evlerimize taşımalıyız. Bugün bu gece inanan insanların evleri Allah Teâlâ'nın nurunun indiği, camilerin bir şubeleri olmalı." diye konuştu. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...