EKİPLER, SABAH SAATLERİNDE DENETİME ÇIKTI
Yukarı

EKİPLER, SABAH SAATLERİNDE DENETİME ÇIKTI

ZABITA EKİPLERİ, SABAH SAATLERİNDE DENETİME ÇIKTI

EKİPLER, SABAH SAATLERİNDE DENETİME ÇIKTI
Bu içerik 1823 kez okundu.

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı, lokantalarla ilgili karar yürürlüğe girdi

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs ile etkin mücadele etmek amacıyla aldığı, 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili sokağa çıkma yasağı ve 'Lokanta, restoran, pastane' gibi yemek yenilen yerleri kapsayan iş yerlerinde sadece paket servis yapılabileceğine yönelik karar uygulanmaya başladı.

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı, lokantalarla ilgili karar yürürlüğe girdi

Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor. Ölü sayısının 21'e baka sayısının ise 947 yükselmesiyle önlemlerin daha da radikalleşmesi beklenirken, içişleri Bakanlığı peş peşe önemli kararlar aldı.

65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Dün akşam saatlerinde İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Saat 24.00 itibarıyla 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları sınırlandırılmıştır" denildi. Sabah saatlerinde Batman Belediyesine bağlı zabıta ekipleri şehir merkezinden 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşların dışarı çıkmamaları için anonslar yaptı. 

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine konuyla ilgili genelge gönderdi. 65 yaş üstünün ihtiyaçları için sosyal destek grubu oluşturulacak. Yasaklama getirilenler 112, 155, 156'ya ihtiyaçlarını bildirecek. İhtiyaçlar için kolluk birimleri ve kamu görevlileri çalışacak.

EKİPLER DENETİME ÇIKTI

Bunun yanında 'Lokanta, restoran, pastane' gibi yemek yenilen yerleri kapsayan iş yerlerinde sadece paket servis yapılabileceğine yönelik kararı gece 24:00 itibariyle yürürlüğe girdi.

Karar sonrasında Batman'daki lokanta, restorant ve pastane karara uyarak iş yerindeki sandalyeleri kaldırdı. Müşterilerine paket servise başlayan lokanta, işyeri sahipleri biran önce koronavirüs'ün sona ererek hayatın normale dönmesini istedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...