BU SÜREÇTE EN GÜZEL ETKİNLİK BOL BOL OKUMAKTIR
Yukarı

BU SÜREÇTE EN GÜZEL ETKİNLİK BOL BOL OKUMAKTIR

BU SÜREÇTE EN GÜZEL ETKİNLİK BOL BOL OKUMAKTIR
Bu içerik 165 kez okundu.

Eğitim-öğretime verilen bir haftalık ara tatilin ardından 23 Mart 2020 Pazartesi günü eğitim-öğretimin tüm kademelerinde uzaktan eğitim süreci EBA ile internet üzerinden, TRT ile televizyon ekranından başlayacak. Tüm dünyayı olumsuz etkileyen koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Nisan ayında yapmayı planladığı ara tatili, 16-22 Mart tarihleri arasına çekti.  Çocukların eğitiminin aksamaması için eğitim öğretime verilen bir haftalık ara tatilin ardından Bakanlığın planlandığı uzaktan eğitim süreci Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 23 Mart 2020 Pazartesi günü vereceği ilk ders ile başlayacak.  Bakanlığın ücretsiz olarak sunduğu uzaktan eğitim sistemi haftalık ders programları yapılandırılarak, televizyon ve internet ders programlarıyla eğitim-öğretim süreci kaldığı yerden devam edecek. Uzaktan eğitim sürecindeki derslerin, etkinliklerin, rehberlik hizmetlerinin veya oyunların; ne şekilde ve nasıl yapılacağına ilişkin altyapı ve planlamalar eksiksiz tamamlandı.

ALT YAPI HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında alınan ara tatil ve uzaktan eğitim sürecini öğrencilerin faydalı ve verimli bir şekilde geçirmelerini tavsiye eden, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran,  Bakanlığın hazırladığı uzaktan eğitim sistemi, dünyada ilk kez ulusal ölçekte uygulanan bir program olacağı ve bu kapsamda Bakanlığın ve İl Müdürlüğün yapacağı çalışmaların altyapısı ve hazırlıklarının  büyük ölçüde tamamlandığını bildirdi.

ANNE BABALAR OKUL DIŞINDAKİ ÖĞRETMENLERDİR

Bu tedbir dönemini daha faydalı ve verimli hale getirebilmek için velilerin bu sürece dâhil olmaları çok önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, anne ve babalar çocuklarının okul dışındaki öğretmenleri olduğunu söyledi.  Kurtaran; "Özellikle bu süreçte çocuklarımızla birlikte yapacağımız en güzel etkinlik bol bol okumak olacaktır. Bunlarla birlikte öğrencilerimizin evde okumak için okullarımızın zenginleştirilmiş kütüphanelerinden diledikleri kadar ödünç kitap alabilirler.  Okullarımızdan ödünç aldıkları kitapları evde aileleriyle birlikte okuyarak güzel, faydalı ve verimli bir zaman geçirebilirler. Bununla birlikte Bakanlığımızın 'ya/da' dergisi, 'Eğitim Takvimi', 'Bizden' adlı aylık bülteni öğrencilerimizin erişimine açılmıştır. Özellikle eğitim takvimimiz bu süreçte bizlere rehberlik edecek bir yol haritası sunacaktır. Ayrıca TÜBİTAK'ın bilim dergilerinin tamamı yine öğrencilerimizin erişimine ücretsiz olarak açılmıştır. Çocuklarımızın ve ailelerinin Sağlık Bakanlığınca alınan tedbirlere ve hijyen kurallarına titizlikle riayet etmelerini özellikle belirtmek isterim. Sevgili çocuklar, unutmayın koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha büyük değildir. " dedi.   (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...