TABUTU BAKAN SOYLU OMUZLADI
Yukarı

TABUTU BAKAN SOYLU OMUZLADI

TABUTU BAKAN SOYLU OMUZLADI
Bu içerik 5109 kez okundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batman'da katıldığı Ferit Özdemir'in cenaze töreninde tabutu omuzladı.

Husumetli iki aileyi barıştırmak için araya giren ve tarafların silahlı kavgası sonucu arada kalarak kaza kurşunuyla ağır yaralanan eski Batman Milletvekili Faris Özdemir’in ağabeyi Ferit Özdemir kaldırıldığı Malatya’da 2 gün süren tedavinin ardından hayatını kaybetti. Ferit Özdemir’in hayatını kaybetmesi Batman ve bölgede büyük üzüntüyle karşılandı. Dün sabah saatlerinde cenazesi Batman’a getirilen Ferit Özdemir kılınan cenaze namazından sonra Demirbilek  köyünde toprağa verildi.

ÇOK SAYIDA BÜROKRAT KATILDI

Ferit Özdemir’in cenaze törenine İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Vali Hulusi Şahin, Milletvekili Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Belediye başkanları, Bölgeden çok sayıda Milletvekili, üst düzey bürokratlar, Kurum müdürleri, STK temsilcileri, bölgenin kanaat önderleri ve çok sayıda seveni katıldı.  Özdemir ailesi adına Batman eski Milletvekili Faris Özdemir taziyeleri kabul etti.

İYİLİK İÇİN HAYATINI KAYBETTİ

Burada gazetecilere konuşan Bakan Soylu, uzun yıllardır tanıdığı Özdemir'in yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek şöyle konuştu:"Ferit ağabeyi bugün Hakk'a uğurluyoruz. İyilik için koştu ve iyilik için hayatını kaybetti. Buna şahidiz. Allah, hepimizi iyilik yolunda olanlardan eylesin. Ailesini, çevresini, dostluğunu, insanlığını hiçbir zaman unutmadı. İnşallah kendisinden sonra gelecekler de; çoluk çocuğu, evlatları, torunları da o istikamet üzerinde olurlar. Herkese başsağlığı diliyorum. Allah cennetine kavuştursun." İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ferit Özdemir'in tabutunu kardeşi Faris Özdemir'le birlikte omuzladı.  Özdemir ailesini yalnız bırakmayan Bakan Soylu aileyi teselli etti ve başsağlığı dileklerini iletti. (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...