HUKUKUN KARARINI UYGULAYACAĞINA İNANIYORUM
Yukarı

HUKUKUN KARARINI UYGULAYACAĞINA İNANIYORUM

HUKUKUN KARARINI UYGULAYACAĞINA İNANIYORUM
Bu içerik 322 kez okundu.

 Bem- Bir- Sen Batman İl Başkanı Diyaddin Demirhan, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği Belediye işçileri ile ilgili açıklama yaptı.

İşten çıkarılan ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği işçilerle ilgili açıklama yapan Demirhan, Belediye Başkanı Mehmet Demir'in hukukun verdiği kararı uygulayacağına inandığını söyledi.

Demirhan, Batman Belediyesinde geçtiğim ay sözleşmeleri yenilenmeyerek işlerine son verilen  Sözleşmeli Memurlarımız yaptıkları bütün girişimlerin sonuçsuz kalması ile hukuki yollara başvurmak zorunda kalmışlardır. Açılan davalar sonucunda  sözleşmelerin yenilenmemesi  ile ilgili yürütmeyi durdurma kararları alınmıştır. Batman Belediyesinin  Hiçbir hukuki dayanağı olmayan kararının er ya da geç düzeltileceğine olan inancımızı her açıklamamızda belirtmiş ve ilimizin bu kadar sorunu varken suni bir sorunla enerjimizi kaybetmememiz gerektiğini defaatle  söylemiştik. Belediyemizin en önemli birimlerinde çok önemli işler yürüten bu arkadaşlarımızın tekrar görevlerine aynı motivasyon ve verimle devam edeceklerini bütün Batman kamuoyuna bildirmek istiyoruz. Bu süreçte maalesef en çok gündemde olan bu arkadaşlarımızın aldığı ücretler ile ilgili çıkan rakamların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını, Türkiye’deki bütün sözleşmeli memurların maaşları nasıl hesaplanıyor ve nasıl veriliyorsa Batman Belediyesinde de aynı şekilde uygulanıyor. Verilen yürütmeyi durdurma kararının Batmanımız adına büyük bir kazanım olduğunu ve görevine tekrar başlayacak personellerimizin büyük bir hizmet aşkıyla Belediye yönetimimizin vereceği her türlü görevde en üst seviyede performans göstereceklerine olan inancımı belirtmek istiyorum. Batman Belediye Başkanımız sayın Mehmet Demir’in hukukun verdiği bu kararı  uygulama noktasında tereddüt etmeyeceğine olan inancımız tamdır. Bu kararın bütün Batmanımıza hayırlı olmasını dilerken, zaman kaybetmeden arkadaşlarımızın görevlerini başına dönmesini diliyor ve bekliyoruz." dedi.(Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...