YOL ÇÖKTÜ!
Yukarı

YOL ÇÖKTÜ!

YOL ÇÖKTÜ!
Bu içerik 378 kez okundu.

Batman’ın Kardelen Mahallesi Emekli TOKİ mevkiinde zemin çökmesi sonucu deforme olan yol, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma ile onarılarak tekrar ulaşıma açılacak.

Yağışlar nedeniyle zemin yumuşaması sonucu çökmenin meydana geldiği yolda zemin dolgu, stabilize ve asfalt serim çalışmaları gerçekleştiren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, deforme olan yolu biran önce ulaşıma açmak için yoğun mesai harcıyor. Çöken yolun kazınıp zemin iyileştirme çalışmalarının ardından tekrar trafiğe açılacağını ifade eden Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Nevzat Nemcik yaptığı açıklamada: “Asfalt ekibimizin freze çalışmasının ardından duruma bağlı olarak zeminde kazı çalışması gerçekleştirildi. Taşlarla blokaj yapımının ardından yol iyileştirilerek tekrar halkın kullanımına sunulacaktır” dedi.

Freze, 1 kazıcı aracı, 3 kamyon, 1 loder ve 5 personel ile gerçekleştirilen çalışma ile 500 metre uzunluğunda 3-5 metre derinliğindeki yol için taş blokajın tamamlanmasının ardından yol tekrar ulaşıma açılacak. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...