ENGELLER KALKIYOR
Yukarı

ENGELLER KALKIYOR

ENGELLER  KALKIYOR
Bu içerik 54 kez okundu.

Batman Belediyesi, tekerlekli arabasıyla toprak ve çakıllı avlusundan geçerek evine giriş çıkışlarda sorun yaşayan engelli vatandaşın talebi üzerine harekete geçerek engeli ortadan kaldırmak için kolları sıvadı.

Batman Merkez Seyitler Mahallesi 3059. sokakta ikamet eden engelli vatandaş, evinin avlusunun toprak ve çakıl taşları ile kaplı olmasından dolayı tekerlekli sandalyesiyle evinden dışarı çıkmakta zorluk yaşadığını belirterek bu konuya bir çözüm bulmak için belediyeye talepte bulundu.

Engelli vatandaşın talebini dikkate alan Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış şartlarına rağmen evin avlusunu yoğun uğraşlar sonucu parke taşı ile kaplayarak tekerlekli sandalyenin kolaylıkla ulaşım sağlayacağı bir hale getirdi.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin avluya parke taşı serimi gerçekleştirmesiyle birlikte eve giriş çıkışlarda zorluk yaşamadığını ve sokak ile arasına engellerin girmediğini ifade eden engelli vatandaş, başta Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir olmak üzere özverili çalışmalarından dolayı belediye ekiplerine teşekkür ederek belediyenin engellilere yönelik hizmetlerinin takdire layık olduğunu ifade etti. (Haber Merkezi

Etiketler:
Sende Yorumla...