EVİNİN ONARILMASI İÇİN YARDIM BEKLİYOR
Yukarı

EVİNİN ONARILMASI İÇİN YARDIM BEKLİYOR

EVİNİN ONARILMASI İÇİN YARDIM BEKLİYOR
Bu içerik 491 kez okundu.

​Evleri yıkılma tehlikesi altında bulunan engelli vatandaş, yetkili ve hayırseverlerin kendilerine yardım etmelerini istiyor.

Batman Petrolkent Mahallesi 2810'uncu Sokak'ta ikamet eden Ekin ailesinin evleri, yağışlı havanın da etkisiyle yıkılma tehlikesi taşıyor. Evlerinde derin çatlaklar oluştuğunu ve tavanlarının damladığını belirten 9 çocuk babası engelli Veysel Ekin, büyük bir mağduriyet yaşadıklarını söyledi.

Evini onarmasına rağmen her seferinde aynı çatlak ve akıntıların oluştuğunu dile getiren Ekin, evlerinin yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini ve bunun için de imkânının olmadığını söyledi.

"ÇOCUKLARIMIN SERVİS PARALARINI ARTIK ÖDEYEMİYORUM"

Evi için kendisine bir yardım eli uzatılmasını isteyen Ekin, "Ben 9 çocuk babasıyım. İstiyorum ki yetkililer bize yardım etsinler. Engelliyim ve 6 çocuk okutuyorum. Evim eskimiş, dökülüyor. Ne kadar tamir etsem de işe yaramıyor. Valilik, belediye veya hayırseverlerin bu durumumuza el atmalarını istiyoruz. Çocuklarımın servis paralarını da artık ödeyemiyorum. Hayat şartları çok zorlaşmış durumda. 5 defa göbek fıtığı ameliyatı geçirdim. Aynı zamanda böbrek hastasıyım ve Antalya'da böbrek nakli sırasında bekliyorum. Engelli maaşıyla 9 çocuğa nasıl bakacağım? Şaşırmış durumdayım. Engelli maaşıyla 6 çocuk okutmak olacak bir şey değil. Bu durumumuzu yetkililerin vicdanına bırakıyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...