KAÇAK YAPILARI YIKACAĞIZ
Yukarı

KAÇAK YAPILARI YIKACAĞIZ

KAÇAK YAPILARI YIKACAĞIZ
Bu içerik 527 kez okundu.

Batman Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir, imara aykırı gerçekleştirilen kaçak yapılaşma ve gündemdeki diğer konularla ilgili Belediye Meclis toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen basın toplantısına Başkan Dr. Demir ve Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri’nin yanı sıra birim müdürleri ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

İmara aykırı yapılan kaçak yapıların bir bir yıkılacağının altını çizen Başkan Dr. Demir: “Bunu net bir şekilde söylüyoruz, ilk gün ifade ettiğimiz gibi bugünde söylüyoruz ‘Kaçak Yapılaşmaya’ asla izin vermeyeceğiz. Kaçak yapıları yıkacağız” dedi.

Yıkım kararı çıkan ve yıkılmalarına başlanan kaçak yapılar hakkında kamuoyunu bilgilendiren Batman Belediye Başkanı, sırf birilerinin kazancına kazanç katmak için yapılan kaçak yapıların halkın güvenliğini tehdit etmesine kesinlikle müsaade edilmeyeceğini ifade etti.

 Belediye Başkanı: “Kaçak yapılan binaların sahipleri yarın öbür gün bu binalara taşındıklarında belediye tarafından su, DEDAŞ tarafından elektrik, SİBADAŞ tarafından doğalgaz, Telekom tarafından internet ve telefon hizmetlerinin verilmeyeceğinden habersizdirler. Buradan açık ve net bir şekilde belirtiyoruz lütfen satın alacağınız binaların belediyeden teyit ettirerek satın alın. Çünkü hem parasal hem de hizmet anlamında mağdur olacaksınız” dedi.

 Kaçak yapıların tek tek tespit edildiğini belirten Başkan, bunların sosyal medya aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılacağını bu binaların kimse tarafında satın alınmaması için tespit edilen binaların listesini basın yoluyla kamuoyuyla paylaşılacağını ifade etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...