Yukarı

"KUDÜS BİZİMDİR" MİTİNGİNE KATILIM ÇAĞRISI

Bu içerik 163 kez okundu.

İşgalci ABD'nin "Yüzyılın Anlaşması" adı altında Filistin'i imha, Kudüs'ü siyonist çeteye peşkeş çekme girişimine tepkiler devam ediyor.

İstanbul'un, Ankara'nın, Diyarbakır'ın, Bağdat'ın, Şam'ın, Tahran'ın güvenliğinin Kudüs'ün güvenliğinden geçtiğini, bunun için Müslümanların güçlerini birleştirip Kudüs'e sahip çıkması gerektiğini belirten siyasiler, STK temsilcileri, âlimler, yazarlar; tüm İslami kesimleri ve halkı Peygamber Sevdalıları Vakfı ile Mustazaflar Cemiyeti'nin bu pazar Diyarbakır İstasyon Meydanında ortaklaşa düzenleyeceği "Kudüs Bizimdir" mitingine katılmaya çağırdı.

"TÜM TABANIMIZI VE HALKI MİTİNGE DESTEK VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ"

İşgalci ABD'nin siyonist çeteyle yaptığı anlaşmayı tanımadıklarını belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, "Bir hafta kadar önce emperyalist ve haydut ABD siyonistlerle birlikte bir anlaşma yaptılar. Bunun adına da 'yüzyılın anlaşması' dediler. Bize göre bu yüzyılın ihanetidir. 'Ben Müslümanım' diyen hiç kimsenin bu anlaşmayı kabul etmesi mümkün değildir. Zira bu anlaşma aslında Filistinlileri kimliksizleştirmek ve sonrasında bütün Filistin topraklarını işgal etme zeminini oluşturmaktır. Dolayısıyla bu anlaşmayı kabul etmek mümkün değildir. Kudüs Müslümanlarındır, bizimdir. Bu anlaşmaya karşı duruş sergilemek ve bu anlaşmayı telin etmek üzere önümüzdeki pazar günü Diyarbakır'da bir miting düzenlenecektir. Duyarlı STK'ların düzenleyeceği bu mitingi HÜDA PAR olarak destekliyoruz. Başta tabanımız olmak üzere bütün halkımızı bu mitinge destek vermeye çağırıyoruz. Zira Kudüs bizimdir." dedi.

"MÜSLÜMANLAR GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMELİ, KUDÜS'E SAHİP ÇIKMALIDIR"

Kudüs'e sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Abdurrahman İçlek, "İşgalci ABD'nin 'Yüzyılın Anlaşması' adı altında Kudüs'ü siyonistlerin başkenti yapma kararını kabul etmiyoruz. Müslümanlar bunu kabul etmemelidirler. Siyonistlerin planı sadece Kudüs'ü ele geçirmek değil Hayber'i, Medine'yi, Kâbe'yi dahi almak istiyorlar. Bundan dolayı Müslümanlar güçlerini birleştirmeli, Selahaddin Eyyubi gibi Kudüs'ü sahiplenmelidir. Müslümanlar Amerika ve israile karşı ayaklanmalıdır. Allah, kâfirlere karşı Müslümanların güçlerini oluşturmalarını istiyor. Çünkü kuvvet vahdetten oluşmaktadır. Allah Müslümanlara aralarında tartışmamalarını, kavga etmemelerini, aksi takdirde kuvvetlerinin düşeceğini söylüyor. Bundan dolayı tüm Müslümanlar kuvvetlerini birleştirmeli, Amerika ve israile karşı ayaklanmalıdır. Onların anlaşmasını kabul etmemelidirler. Bu minvalde Diyarbakır'da büyük bir miting düzenlenecek. Tüm Müslümanları mitinge davet ediyoruz. Kudüs'e sahip çıkmalıyız. Kudüs biz Müslümanlarındır." diye konuştu. (İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...