İNSAN CANI BU KADAR UCUZ MU?
Advert
Yukarı

İNSAN CANI BU KADAR UCUZ MU?

İNSAN CANI BU KADAR UCUZ MU?
Bu içerik 1768 kez okundu.

Batman’da U19 liginde mücadele eden Batman İdmanyurdu-Tüpraşspor maçında İdmanyurdulu, Hasan Kaplan ve Diyar Yıldırım, girdikleri mücadelede yere yığıldı. Sahada ambulans ve sağlık personeli olmayınca sakatlanan sporcular, özel araçla hastaneye kaldırıldı.

MAÇLARDA SAĞLIKÇILARA ÖDEME YAPILIYOR

2019-2020 U19 Sezonu Batman’da kıran kırana maçlara sahne oluyor. Zevkli ve çekişmeli geçen karşılaşmalarda sağlık sorunu ‘İnsan canı bu kadar ucuz mu?’ dedirtiyor. Batman’da U19 liginde mücadele eden Batman İdmanyurdu-Tüpraşspor maçında İdmanyurdulu Hasan Kaplan ve Diyar Yıldırım, girdikleri ikili mücadelelerde yere yığıldı. Sahada ambulans ve sağlık personelinin olmamasından dolayı iki genç sporcuya ilk müdahaleyi tribündekiler yaptı. Özel araçla hastaneye kaldırılan Hasan Kaplan ve Diyar Yıldırım’ın sağlık durumu iyiye giderken, amatör takım yöneticileri ve antrenörleri amatör maçlarda ambulans ve sağlık memurunun olması dikkat çekti. 

BİR FUTBOLCUNUN DİLİ KAÇARSA…

Sağlık personeli ve ambulansın maçlarda olması gerektiğini belirten amatör takım yöneticileri; “Batman’da bazı kurumlarımızın bahçelerinde ambulanstan geçilmez iken nedense U19 ligindeki Batman İdmanyurdu-Tüpraşspor maçında ambulans ve sağlık personeli neden yoktu? Burada bir görev ihmalkarlığı yok mu? Yere yığılan sporcuların durumu daha da kritik olsaydı ambulans ve sağlık personelinin olmayışının hesabını kim verecekti? Bir futbolcunun dili kaçarsa kim nasıl müdahale edecek?” dediler.

Etiketler:
Sende Yorumla...