JUDO’DA 12 MADALYA GELDİ
Advert
Yukarı

JUDO’DA 12 MADALYA GELDİ

JUDO’DA 12 MADALYA GELDİ
Bu içerik 189 kez okundu.

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 2019-2020 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Genç kızlar ve genç erkekler (Liseler arası) judo bölge şampiyonasından çeşitli okullardan katılım sağlayan sporcularımız 12 madalya ile döndüler.

10-13 Ocak 2020 tarihleri arasında Elazığ ilinde yapılan bölge şampiyonasında 5 birincilik, 2 ikincilik ve 5 üçüncülük alan sporcularımız büyük bir başarı elde ederek yarı finallere yükseldi. Kategorilerinde dereceye giren 12 sporcumuz Şubat ayında Afyonkarahisar ilinde yapılacak olan yarı finallerde ilimizi ve okullarını temsil edecekler. Judo kız ve erkek sporcularını tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, aynı başarının devam etmesi temennisinde bulundu. Özperk yaptığı açıklamada; “Derece yapan okullarımızı ve sporcularını tebrik ederim. Antrenörümüz Ömer Polat sporcularla özel olarak ilgileniyor. Batman’ın spordaki tanıtımını yapmak için elimizden geleni yapacağız. Fair – Play ruhuyla her alanda mücadelemiz devam edecektir.” dedi.

JUDO GENÇ KIZLAR: 48 kg’da Elif Mutlu 1. – Batman Spor Lisesi, 70 kg’da Büşra Koç 1. – Batman Lisesi, +70 kg’da Hayrünnisa Aslan 1. - Özel Bilim Teknik Koleji, 70 kg’da Esra Özkan 2. – Zübeyde Hanım Kız Meslek Anadolu Lisesi, 40 kg’da Halime Yalçın 3. – Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi, 63 kg’da Sedefnur Uluçam 3. - Batman Spor Lisesi,

JUDO GENÇ ERKEKLER: 55 kg’da Bünyamin Nasıroğlu 1. – Özel Bilim Teknik Koleji, 90 kg’da Hamza Karabulut 1. - Özel Bilim Teknik Koleji, 50 kg’da Yakup Ay 2. – Batman Spor Lisesi, 66 kg’da Alihan Filiz 3. - Özel Bilim Teknik Koleji, 81 kg’da Veysel Balur 3. – Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi, + 90 kg’da Harun Kurtbaş 3. – İluh Anadolu Lisesi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...