ŞEKER HASTALIĞINDAN AMELİYATLA KURTULDU
Advert
Yukarı

ŞEKER HASTALIĞINDAN AMELİYATLA KURTULDU

ŞEKER HASTALIĞINDAN AMELİYATLA KURTULDU
Bu içerik 318 kez okundu.

Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne şeker hastalığı şikâyeti ile başvuran 50 yaşındaki Cuma Sevim,  burada yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

9 yıldır ilaç kullanmasına rağmen şeker hastalığından kurtulamayan Cuma Sevim'in ameliyatı ile ile ilgili bilgi veren Dr. Turgay Demir, “Ameliyata engel bir durumu olmadığına karar verdikten sonra ameliyatını yaptık. Ameliyattan 3 ay sonra kan şekeri 370’den 138’e geriledi, HbA1c (3 aylık ortalama kan şekeri değeri) 13,1’den 7,1’e geriledi. Hastamız 22 kg zayıflayarak fazla kilosundan kurtuldu. Hastamızın midesinin bir kısmını aldık ve ince bağırsağının son kısmını midesi ile birleştirdik. Şeker hastalığını ince bağırsakların son kısmından salgılanan GLA-1 hormonunun kandaki seviyesini arttırarak tedavi ettik. Ameliyattan sonra hastamızın şeker hastalığı geçti.’’ dedi.

AMELİYAT İLE GEÇECEĞİNİ BİLMİYORDUM

Şeker hastalığından kurtulan Cuma Sevim, “9 yıldır şeker hastalığından çok çekiyordum. Batman Bölge Devlet Hastanesine başvurdum. Şeker hastalığımın ameliyat ile düzelebileceğini öğrenince çok şaşırdım. Doktorumun ilgisi ve samimiyeti beni ameliyat olmaya ikna etti. Ameliyatım yapıldı ve şeker hastalığından çok şükür kurtuldum. Allah doktorumdan ve emeği geçen herkesten razı olsun’’ dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...