Çiftçilere Feromon tuzak ve bordo bulamacı dağıldı
Advert
Yukarı

Çiftçilere Feromon tuzak ve bordo bulamacı dağıldı

Çiftçilere Feromon tuzak ve bordo bulamacı dağıldı
Bu içerik 262 kez okundu.

Batman'da "Bitkisel Üretim Entegre Projesi" kapsamında Batman merkez ve ilçe köylerinde 400 çiftçiye yüzde 70 hibeli 2 bin 500 adet feromon tuzak, bin litre bordo bulamacı ve 300 adet mavi leğen dağıtımı yapıldı.

Batman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen ve GAP Bölge Kalkınma İdaresinin finanse ettiği dağıtım törenine; İl Müdürü Vekili Mehmet Demir, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Afif Avcı, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Vekili Kudbeddin Tekin, Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, teknik personel ve çiftçiler katıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Vekili Mehmet Demir, "Verimliliği arttırmak amacıyla İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, GAP Bölge Kalkınma İdaresinin finanse ettiği Bitkisel Üretim Entegre Projesi kapsamında, çiftçilerimize katkıda bulunduk. Batman merkez ve ilçe köylerimizde 400 çiftçimize yüzde 70 hibeli 2 bin 500 adet feromon tuzak, bin litre bordo bulamacı ve 300 adet mavi leğen dağıtımı yapıyoruz. Çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...