KONUTTA İŞLER TIKIRINDA
Yukarı

KONUTTA İŞLER TIKIRINDA

Tapu İl Müdürlüğü 2019 Yılı İçerisinde 20 Bin Devir İşlemi Yaptı

KONUTTA İŞLER TIKIRINDA
Bu içerik 324 kez okundu.

Daire satış fiyatlarının 600 bin TL ve kiraların 2 bin TL'yi bulduğu Batman'da Tapu İl Müdürlüğü konut devrinde bir yılda 20 bini aşkın işlem yaptı.

Batman'da esnaf odaları ekonomik krizden yakınırken bu kriz bir çok vatandaşa yansımadı. Kentte konut fiyatları ve kiralar cep yakarken, Tapu müdürlüğü devir işlemlerinde adeta rekor kırdı. 2019 yılı içerisinde Tapu il müdürlüğü 20 bini aşkın devir işlemi ile bölgede en çok işlem yapan kurumların başında yer aldı.

TAPUDA SIRA BEKLİYORUZ

Bankaların konut faizlerinin düşürmesi nedeniyle konut satışlarının yükseldiğini anlatan emlakçılar, " her ne kadar inşaat malzemesi pahalı olsa da, inşaat sektörü canlılığını koruyor. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında inşaat sektörünün ekonomiye katkısı büyük oluyor. Yeni semtlerde konut satış fiyatları 600 bin TL kiralarda 2 bin TL'yi buluyor. Tapu İl Müdürlüğünde vatandaşlar devir işlemi için sıra bekler oldu" diye konuştular.

KONUT VE LÜKS ARAÇ ALIMINDA BİRİNCİYİZ

Kentte yıllardır kiracı olarak yaşayan Halit Uslu, Hava mania sorunu nedeniyle konut satış fiyatlarının yükseldiğini belirterek, " Denizi olan kentlerde bile konut satışları Batman kadar yüksek değil. İşsizliğin başkentiyiz ama konut ve lüks araç alımlarında Türkiye genelinde başı çekiyoruz. Dairelere talep olmasaydı fiyatlar bu kadar yükselmezdi. Yeni semtlerde oturmak için yarım milyon TL'yi gözden çıkaranlar var." dedi. (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...