PETROLSPOR'U KİM YÖNETİYOR?
Yukarı

PETROLSPOR'U KİM YÖNETİYOR?

PETROLSPOR'U KİM YÖNETİYOR?
Bu içerik 623 kez okundu.

Mazisi başarılarla dolu Batman Petrolspor tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. Kulüp başkanlığını resmi olarak almayan ama yapılan anlaşma gereği sözlü olarak devralan İrfan Yurttaş sessiz kalmayı tercih ediyor.

Sezona iyi başlamayan ve ligin dibine demir atan Batman Petrolspor'un kurtuluş reçetesi yazılması bekleniyor. Önceki ay Batman Valisi sayın Hulisi Şahin Başkanlığında toplantılar ardı ardına yapıldı. Maddi ve manevi destek sunacağını da açıklayan Vali Şahin, Batman Petrolspor'un düştüğü durumdan çıkması için Yurttaş'larla görüşüp mutabık kaldı.

PETROLSPOR KAN KAYBEDİYOR

-Kulübü resmi olarak almayan ama Petrolspor Teknik direktörülüğü yapan Tarık Yurttaş ve muhtemel başkan adayı olması beklenen Av.İrfan Yurttaş'ın sessiz kalması ve Batman Petrolspor ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmemesi bizi olduğu gibi taraftarları da endişelendirmeye başladı.

-Batman Petrolspor geleceği için Yurttaş kardeşlerden bazı soruların cevaplandırılması gerekir.

- 2019-2020 sezonuna kısıtlı imkanlarla başlayan Petrolspor’un hisselerini belli bir ücret karşılığı devralmak için görüşmeler yapılmasına rağmen net bir şey yok.

-Görüşmeler neticesinde mutabık kalınmasına rağmen bir aydan fazla bir süre olmasına rağmen iyi henüz adım atılmadı.

-Petrolspor’da ki kaos ortamı ve belirsizlik devam ederken Batman sayın Valisi Hulusi Şahin, Petrolspor’un kötü gidişatına çözüm bulmak için düzenlediği toplantıda, borçların ödenebilmesi için 600 bin TL de nakdi yardımda bulunacağını açıklamasına rağmen ne oldu bitti kimse bilmiyor.

-Sözler verilmesine rağmen sportif anlamda hiçbir başarı elde edilemezken, kulübün eski borçları, futbolcuların maç başı alacakları, maaşları ve peşinatların ödenmemesine rağmen hiçbir açıklama yapılmaması, Batmanlıları ve Spor Kamuoyunu endişelendirmeye devam ediyor.

-Kulübü devralması söz konusu olan kişilere sormak lazım; şimdiye kadar kulüple ilgili yapılan harcama var mı?

-Vali Hulusi Şahin’e, kulübün eski borçlarını kapatmak için 600 bin TL getirileceği ve kulübün eski borçlarının ödeneceği vaat edilmesine rağmen neden bu ödemelerin yapılmadığı soruluyor. Vali Şahin 600 bin TL verirken kulübü devr alması beklenen Yurttaş'ların ne kadar para vermesi gerekiyordu?

-Kulüp yönetiminin kimlerden oluşacağı ise açıklamadı. Kulübün yönetim kurulu neden belirlenmiyor?

-Ortaklar, Şirketin hisselerini devretmeye hazır olmasına rağmen neden şirket hisseleri devr edilmiyor?

-Devralacağınız şirket hisselerini kime ve hangi fiyata satacaksınız?

PETROLSPOR'UN ŞANLI VE ŞEREFLİ TARİHİNE LEKE GELMESİN

-Kulübün geleceği için hiçbir hamle yapmadan sadece beklemek olmaz. İddia gelirlerine temlik koyularak tek kuruş para harcamadan kulübü yönetmeye çalışmanı ne kadar zor olduğunu hep birlikte gördük. Puan cetvelinde en alt sıraya yerleşmesine bu anlaşmazlık neden olmadı mı?

-Bu kulüp, her ne kadar şirket statüsünde olsa da Batmanlılarındır.  

-Geçmişte olduğu gibi şimdi de bu kulübe en büyük katkıyı TP sağlamaktadır.

-Bu kulübün geleceği için öncelikle yönetim kurulunun belirlemesi ve yeni şirket ortaklarının kim olacağı açıklanmalı.

-Petrolspor'un şanlı ve şerefli tarihine leke getirileceği endişesi Petrolspor taraftarında olmaya başlandı. Bahis şirketlerinin Petrolspor'a göz diktiği konuşulmaya başlandı. Belirsizlik kulübü uçuruma götürecektir. Böyle bir şey varsa Batman sizi affetmeyecektir.

-Batmanlıların dışında hiçbir şirket ortağını Batmanlılar olarak kabul etmiyoruz.

-Eğer kulübü alacak kişinin gücü varsa ve bu kulübü ileriye götürecekse Batman basını olarak sizi desteklemeye hazırız.

-Ayrıca her zaman yerli futbolcu ve yerli teknik heyetten yana olduğunuzu beyan ediyoruz. Buna rağmen neden Batmanlı Antrenörlerin tercih edilmediği ve dışarıdan 4 yardımcı hoca getirildiğine ben anlam veremedim.

-Henüz her şey bitmiş değil.

-Kulüp Başkanlığı ve Kulüp Yöneticiliği, cesaret ve cömert insanların işidir.

Ne olur Batman’a ve Petrolspor’a yazık etmeyelim!

Etiketler:
Sende Yorumla...