PEŞ PEŞE ÜST DÜZEY ZİYARETLER
Yukarı

PEŞ PEŞE ÜST DÜZEY ZİYARETLER

PEŞ PEŞE ÜST DÜZEY ZİYARETLER
Bu içerik 311 kez okundu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  Arif Çetin'in ziyaretlerinden bir gün sonra İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'ta Batman'a geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  Arif Çetin, çeşitli inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz Cumartesi günü Batman'a geldi. Batman Valiliğine geçen Bakan yardımcısı Ersoy ve Jandarma genel Komutanı Arif Çetin Valilik bahçesinde Vali Yardımcıları ve Valilik birim müdürleri tarafından karşılandı. Valilikte açıklama yapan  İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, bölge genelinde sağlanan huzur ve güven ortamının kalıcı olması için bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların aralıksız devam ettiğini belirtti.

EN ZAYIF VE EN GÜÇSÜZ GÜNLERİNE GELDİ

PKK'ya karşı verilen mücadeleye kesintisiz bir şekilde devam edileceğinin altını çizen Bakan yardımcısı Ersoy, " Terör örgütü belki tarihinin en zayıf ve en güçsüz günlerine geldi.  Yaz döneminde başlatılan Kıran-1, Kıran-2 ve Kıran-3 operasyonlarıyla çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Aynı şekilde 1 Ekim’de başlayan kış operasyonlarımızla birlikte Kıran-4, Kıran-5 ve Kıran-6 operasyonlarını başlattık. Arkası devam edecek. Sahada güvenlik güçlerimizin basmadığı hiçbir nokta ve girmedikleri hiçbir in kalmadan mücadelemizi devam ettiriyoruz. Halkımızın bugün yakaladığı bu huzur ve güven ortamının devam etmesi, kalıcı hale gelmesi için jandarmamızla, polisimizle, özel harekatımızla, güvenlik korucularımızla ve ihtiyaç olduğunda Mehmetçiğimizle tüm sınırlarımızın içinde ve dışında devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, varlığımıza, huzur ve güvenliğimize kastetmeye çalışan bütün terör örgütü unsurlarına karşı aynı kararlılıkla mücadelemize bundan sonra da devam edeceğiz." dedi.

 

İL GÜVENLİK TOPLANTISINA KATILDILAR

 İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'ta dün Batman'a gelerek İl Güvenlik toplantısına katıldılar. Çeşitli toplantılara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Batman'a  gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Valiliği ziyaret etti.  Valilik bahçesinde Vali Yardımcıları ve Valilik birim müdürleri tarafından karşılanan İçişleri Bakan Yardımcısı İnce ve Emniyet Genel Müdürü Aktaş Valilik makamına geçerek Vali Hulusi Şahin ile bir süre görüştüler. Daha sonra İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce başkalığında “ İl Güvenlik Toplantısı” gerçekleştirildi.  Toplantıya; Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali Hulusi Şahin, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı, Jandarma İstihbarat Daire Başkanı, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanı, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdür Yarımcıları katıldı. (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...