AMBULANS REZALETİ!
Advert
Yukarı

AMBULANS REZALETİ!

AMBULANS REZALETİ!
Bu içerik 695 kez okundu.

Kozluk  ilçesinde 70 yaşındaki yatalak Alzheimer hastası Yusuf Çetin, tedavi için getirildiği hastanedeki muayenesinin ardından, talep edilen ambulans verilmeyince ticari taksinin bagajında gidiş ve geliş olmak üzere 120 kilometre boyunca taşındı.

Kayadibi köyünde oturan Alzheimer, şeker ve tansiyon hastası yatalak Yusuf Çetin, köyden ambulansla Kozluk Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümüne getirildi. Yapılan muayenesinin ardından Çetin, ameliyat için Batman'daki özel bir hastaneye sevk edildi, ancak Çetin'e refakat eden oğlu Serdar Çetin'in ambulans talebi karşılanmadığını iddia edildi.

Ağır hastalarını Batman'a götürebilmek için 2 gün boyunca çalmadığı kapı bırakmadıklarını söyleyen Çetin, tüm çabalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını ve bu yüzden babasını ticari bir taksinin bagajında taşıdıklarını kaydetti. "Acil hasta olmadığı" gerekçesiyle kendilerine ambulans verilmediğini dile getiren Çetin, gittikleri hastanede de mağduriyet üstüne mağduriyet yaşadıklarını ifade etti.

Kozluk Devlet Hastanesi yetkilileri ise ambulansların Batman 112 İl Ambulans Servisine bağlı olduğunu, konudan haberdar olup ambulansı hazırladıklarını ancak doktor izni çıkmadığı için Batman 112 Acil Servis'in ambulans tahsis edemediğini aktardılar.

Etiketler:
Sende Yorumla...