60 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Advert
Yukarı

60 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

60 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Bu içerik 477 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında, Batman kent merkezi ve ilçelerde yapılan  etkinliklerde toplam 60 bin fidan toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilen 11 Kasım'da, tüm Türkiye'de olduğu gibi Batman'da da  düzenlenen fidan dikim etkinliği Batman Üniversitesi Batı Raman Kampusunda Vali Hulusi Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Şimşek, Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, BÜ Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş ile çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti. Batı Raman Kampüsü Erozyon Kontrol Sahasında 22 bin 500 fidan toprakla buluştu.

BELEDİYE 5 AYRI YERDE FİDAN DİKTİ

Batman Belediyesi de Yaşar Kemal Kent Orman’ında  ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir, Tarım ve Orman Bakanlığı Batman Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, HDP Batman İl ve İlçe yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Batman Belediyesi, eş zamanlı gerçekleştirdiği fidan dikim etkinliğinde Yaşar Kemal Kent Ormanı, Belediye Hayvan Bakımevi alanı, Hilal Mahallesi Parkı, Yeni Devlet Hastanesi Parkı ve Kuyubaşı TOKİ Parkı alanında toplamda 11 bin 200 fidan dikimi gerçekleştirdi. İlçelerde de yapılan fidan dikim etkinliği ile toplam 60 bin fidan toprakla buluştu. (Mehmet Şükrü Yıldırım)

 

Etiketler:
Sende Yorumla...