Yukarı

ORTADOĞU'NUN EN BÜYÜĞÜ TRAFİĞE AÇILDI

ORTADOĞU'NUN EN BÜYÜĞÜ TRAFİĞE AÇILDI
Bu içerik 1214 kez okundu.

Hasankeyf ilçesinde yapımı tamamlanan ve Türkiye'nin 4'üncü Ortadoğu'nun en büyük köprüsü unvanına sahip Hasankeyf-2 Köprüsü trafiğe açıldı.

Ilısu Barajı çalışmaları kapsamında baraj gölü altında kalacak olan antik kenti Hasankeyf'in yeni yerleşkesine ulaşımı sağlamak için 6 yıl önce temeli atılan ve yapımı tamamlanan Hasankeyf- 2 Köprüsü, düzenlenen törenle trafiğe açıldı. 14 ayaklı Türkiye'nin 4'üncü Ortadoğu'nun en büyük köprüsü unvanına sahip Hasankeyf- 2 Köprüsü (Yeni Büyük Köprü) açılışına Batman Valisi Hulusi Şahin, DSİ Bölge Müdürü Ali Naci Kösalı, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen katıldı. Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Vali Şahin, Hasankeyf’te çok önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

RESMİ AÇILIŞ BAKANLIK TARAFINDAN YAPILACAK

İleriki günlerde köprünün resmi açılışının yapılacağını söyleyen Şahin, " Burada 11’nci kilometre ile 37’nci kilometre arasındaki 26 kilometre bölünmüş yol olarak bugün itibariyle trafiğe açıyoruz. Resmi açılış töreni bakanlık tarafından bilahare yapılacak. Bahsetmiş olduğumuz 26 kilometre çok özel imalatlar içeriyor. Hem bölünmüş yol var, hem de 1001 metre uzunluğunda iki viyadükten oluşan çok özel bir imalatı da ihtiva ediyor. Buna dengeli konsol diyorlar. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz burada hem teknik olarak çok özellikli hem de maliyet olarak da çok yüksek bir faaliyet gerçekleştirdi. Bunun da son viyadüğünü bugün itibariyle trafiğe açacağız. Böylece 11’inci kilometre ile 37’nci kilometre arasındaki 26 kilometre trafiğe açılmış olacak." dedi. (Abdurrahim Uslu)

Etiketler:
Sende Yorumla...