Yukarı

"BABAMIN İNTİKAMINI ALIN"

Şehit oğlundan Sınır ötesindeki Mehmetçiğe Mektup

Bu içerik 339 kez okundu.

Batmanlı Şehit Polis Yusuf Erin'in oğlu Yusuf Cevher, sınır ötesindeki Mehmetçiğe mektup gönderdi. Cevher, mektubunda şehit babasının intikamının alınmasını istedi.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesi tarafından başlatılan "Batmanlı Öğrencilerden Asker Abilerine Mektup Kampanyası" kapsamında 71 okuldan yazılan 3 bin 214 mektup, Vakıf Başkanı Ömer Dündar Pekacar ve beraberindeki heyet tarafından sınır ötesi harekatın Akçakale'deki komuta merkezine götürülerek, askerlere teslim edildi.

İNTİKAM ALMAYA AND İÇTİK

Mektup Kampanyası ile ilgili Milli Savunma Bakanlığının resmi twitter hesabından videolu bir teşekkür mesajı yayımlandı. Bakanlık tarafından "Mektuplarıyla Kahraman Mehmetçiklerimizi yalnız bırakmayan başta minik öğrencilerimiz olmak üzere asil milletimize saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz." mesajıyla yayımlanan videoda, Batmanlı Şehit Polis Yusuf Erin'in oğlu Yusuf Cevher tarafından yazılan mektup da okundu. Mektubunu, "Babamın intikamını alın" diye bitiren Yusuf Cevher'e, "Şehit Yusuf Erin ve bütün şehitlerimizin intikamını almaya and içtik." diye cevap verildi.

SAVAŞI KAZANIN, TERÖRİSTLERİ BİTİRİN

Şehit oğlu Yusuf Cevher Erin'in sınır ötesi harekata katılan Mehmetçiğe yazdığı mektupta şu ifadeler yer aldı.  "Merhaba asker ağabey, benim adım Yusuf Cevher Erin,  ben sizi çok seviyorum. Savaşıyorsunuz, ülkemizi koruyorsunuz. Annemle size dua ediyoruz. Benim babam polis ama şehit oldu. 3. sınıfa gidiyorum.  Ama siz şehit olmayın savaşı kazanın, teröristleri bitirin. Babamın intikamını alın Babamın ismi Yusuf Erin."(Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...