Yukarı

"KALICI HİZMETLER YAPTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM"

Bu içerik 478 kez okundu.

SMMMO eski başkanı Servet Kurt beraberinde Hissfit yönetim kurulu üyesi İlhan Özok ile yeni gazete büromuzu ziyaret etti.

Yeni Gazete büromuz için hayırlı olsun dileklerinde bulunan Batman Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası eski başkanı Servet Kurt, Gazetemiz sahibi Uğur Kapuci ile gündeme dair sohbet etti. Yasal zorunluluk nedeni ile Oda Başkanlığına kongrede aday olamadığını belirten Kurt, meslek mensubu ve aynı zamanda TÜRMOB üst kurul delegesi olarak bilgi, birikim ve tecrübe ile meslek ve meslektaşa hizmet etmeye devam etme niyetinde olduğunu söyledi. Geçen hafta sonu Ankara’da yapılan TÜRMOB seçimlerinde Eski Devlet Bakanı YMM.Dr. Masum Türker'in yönetim kurulu listesinden aday gösterildiğini ifade Kurt, Meslek Kuruluşunun seçim sistemi diğer Odalardan farklı olarak nispi temsile dayandığını belirtti.

"MAALESEF SEÇİLEMEDİM"

 Verilen oyların milletvekili seçimlerinde olduğu gibi oransal yüzde ile hesaplandığını söyleyen Kurt sözlerini şöyle sürdürdü. " Aldığımız oylara göre 9 kişilik Yönetim Kurulunun 3'ünü bizim liste 6'sını ise karşı liste kazandı. Ben Batman’ı temsilen listenin 8'inci sırasındaydım. Maalesef seçilemedim. Ancak olaya başka açıdan baktığımızda, bu güne kadar seçime katılan grupların Yönetim Kurulu asıl listesine Bölgemiz illeri içinden hiç bir il yazılamamış. Tabi bunun bizlerin ve Kentimiz açısından sevindirici olduğunu düşünüyorum. Ben Yöneticilik ve Oda Başkanlığım dönemlerinde Mesleğime ve Meslektaşlarıma kalıcı hizmetler yaptığımı düşünüyorum. Mesleğimizin ve Meslektaşlarımızın kangrenleşmiş bir çok sorunu var, bu sorunların çözülmesi ve Mesleğin hak ettiği yere gelebilmesi için bundan önce nasıl mücadele ettiysem bundan sonra da fırsat bulacağım platformlarda mücadele etmeye devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın." (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...