Yukarı

BELEDİYE DENETİMDE

BELEDİYE DENETİMDE
Bu içerik 462 kez okundu.

Batman Belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir kaçak yapılara temelden müdahalede bulunduklarını ifade ederek, halkın izinsiz kazı çalışma yapmaması gerektiğini söyledi.

Kent merkezinde ruhsatsız, imar ve yapı izni bulunmayan, kaçak kazı yapan bina sahiplerine cezai işlem başlattıklarını belirten Başkan Demir, belediye ekiplerinin mesai saati gözetmeksizin sürekli denetimlerde bulunduğunu söyledi. 

Yapılan denetimde; Belediye Başkan Yardımcıları Nevzat Nemcik ve Şehriban Aydın, Belediye Meclis üyeleri, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipleri Bahçelievler Mahallesinde izinsiz açılan temelleri durdurdu. 
Kaçak kazı yapan iş makinesi ve hafriyatçılara cezai işlemde bulunduklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Nevzat Nemcik, arsa sahiplerinin cezai işlemlere maruz kalmamaları ve mağdur olmamaları için gerekli yasal izinlerin alınması gerektiğini söyledi. 
İzinsiz temel kazı çalışmasının yapıldığı Bahçelievler Mahallesindeki alanın toprakla doldurulduğu çalışmayı yerinde inceleyen Başkan Yardımcısı Nemcik, belediye personelinin bu konuda çalıştığını belirterek, “Fen, Yapı Kontrol, Zabıta ve kaçak ekibimizle tam bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Ayrıca vatandaşlardan gelen ihbarları da ekiplerimizle anında tespit edip müdahalede bulunuyoruz. Kimsenin İmar ve şehircilik Müdürlüğünden ruhsat almadan kazı yapmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” dedi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...