BATMAN’A HAYVANCILIK OSB MÜJDESİ
Yukarı

BATMAN’A HAYVANCILIK OSB MÜJDESİ

BATMAN’A HAYVANCILIK OSB MÜJDESİ
Bu içerik 563 kez okundu.

Batman'da 3’üncü "Gıda Tarım ve Hayvancılık" ile "İnşaat Mobilya ve Dekorasyon" fuarı düzenlenen törenle açıldı.

Batman'da kamu kurumları ile STK’lar tarafından düzenlenen 3’üncü "Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık" ile "Batman İnşaat Mobilya ve Dekorasyon" fuarları törenle açıldı. 17-20 Ekim tarihleri arasında gün boyunca düzenlenecek fuarlar, yapılan törenin ardından kapılarını ziyaretçilere açtı.

Otogar yanı Mevlid etkinliği alanında düzenlenen fuarların açılış törenine; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Vali Hulusi Şahin, AK Parti İl Milletvekili, kurum müdürleri, STK ve oda temsilcileri, yatırımcılar ve vatandaşlar katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından açılış töreni öncesi kürsüye gelerek bir konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Batman’ın yüzünü kalkınmaya, refaha çevirmiş, bölgenin amiral gemisi olmak için hedef koymuş, aynı anda iki ihtisas fuarında konuklarını ağırlayacak düzeye erişmiş örnek bir şehir olduğunu söyledi.

Hayvancılık organize sanayi bölgesi, millet bahçesi ve dere ıslahı çalışmalarını başlatacağının müjdesini veren Pakdemirli, “Batman denince akla ilk gelen petrol ama hem bizler, hem Batmanlı çiftçilerimiz, bu imajın değişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Zira Batman, aynı zamanda bir tarım şehridir. Batman, şahsına münhasır bir şehirdir. Batman, özgün bir şehirdir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından "Batman İnşaat Mobilya ve Dekorasyon" ile "Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık" fuarlarının açılışı törenle gerçekleştirildi. Yetkililer, açılışını yaptığı fuarlardaki stantları gezerek incelemelerde bulundu.

Fuarlara, Batman merkezli olmak üzere çevre illerden ve Türkiye'nin değişik illerinden 100’ü aşkın firma katılıyor.

Etiketler:
Sende Yorumla...