MİNİK BEREN İLİK NAKLİ İÇİN DESTEK BEKLİYOR
Advert
Yukarı

MİNİK BEREN İLİK NAKLİ İÇİN DESTEK BEKLİYOR

MİNİK BEREN İLİK NAKLİ İÇİN DESTEK BEKLİYOR
Bu içerik 262 kez okundu.

Batman'da kan kanseri teşhisi konulan 4 aylık Beren Eren’e kardeşinin iliği nakledilecek. İlik naklinin masraflarını karşılayamayan aile, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Batman'da kan kanseri teşhisi konulan ve tedavi için Antalya'ya götürülmesi gereken Beren Eren adlı bebeğe, uygun kök hücreye sahip abisinin ilik nakli yapılacak. Ancak aile, tedavi masraflarını karşılayabilecek durumda değil.

Ömer ile Sevgi çiftinin 6 aylık bebeği Beren, ilik nakli için gün sayıyor. Aile, naklin yapılabilmesi için aylarca Antalya’da kalmaları gerektiğini, buna ise maddi güçlerinin yetmediğini belirtiyor. Aile, minik Beren ’in tedavisi için hayırsever vatandaşlardan destek bekliyor.Yavrusunun tedavisi için yetkililerden destek beklediklerini belirten anne Sevgi Eren, "4 aylık kızımın ilik nakli olması gerekiyor. Tedaviyi başlatmak için Antalya'ya gitmemiz lazım. Bu masrafları karşılayabilecek durumda değiliz. Tedavisi için 8-9 aylık bir süreç gerekiyor. Bu süre içinde oraya yerleşmemiz gerekiyor. Çocuklarımızı yanımıza almamız gerekiyor. Orada ev tutmalıyız. Bütün bu masrafları karşılayamayız." dedi.

"TEDAVİNİN OLACAĞI YERDE BİZE EV VE İŞ İMKÂNI SAĞLANSIN"

Eren, "Antalya Valiliği veya Belediyesi, bize bir ev ve iş imkânı sağlasa iyi olur. Destek çıksınlar ki, yavrumun tedavisini orada yapabilelim. Yıllarca ilik bekleyen hastalar var. Çok şükür bizim o konuda sıkıntımız yok. Abisinin iliği uyuyor. Bu da bizim için çok güzel bir şans. Herkesten yardım ve destek bekliyorum." ifadelerini kullandı.(İlkha)

Etiketler:
Sende Yorumla...