KONAÇ "KULÜBÜN ESKİSİNDEN DAHA AZ BORCU VAR"
Advert
Yukarı

KONAÇ "KULÜBÜN ESKİSİNDEN DAHA AZ BORCU VAR"

KONAÇ
Bu içerik 471 kez okundu.

Medikalpark Batman Petrolspor yönetimi, başkan Ekrem Konaç'ın da katılımı ile Medikalpark hastanesinde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan başkan Konaç, kulübün devir süreci olduğunu ve maçlar oynandığı 2 maç üst üste mağlubiyet yaşandığını hatırlattı.

Son 3 yılda futbol sağlık sponsorunun Medikalpark hastanesi olduğunu ve bu konuda çok destek olduklarını belirten Konaç konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Medikalpark sponsorluk kapsamında 500 bin sağlık raporu muayene vs. Medikal parkın imkanlarını kapsıyor. Play Off ve şampiyonluk primi var. Maç günleri ambulans ve doktor içinde manevi ve marka değeri açısından değerli. Genel Müdür Yavuz beyin önemli katkıları oldu. Kulübün eskisinden daha az borcu var. Esnafa sağa sola borçlarımızı ödedik. Sadece iddia ve federasyondan getirimiz var. Batso valilik kurumlar destek olur basın. Kulüp Batman halkınındır. Her hafta 30-40 bin TL masrafımız var. Bir hafta içinde sonuçlanacağına inanıyorum. Önümüzdeki hafta teknik ekip basın açıklaması yapacak.

"BU SÜRECE 1 YILDIR UĞRAŞ VERİYORDUK"

Medicalpark Batman Hastanesi Genel Müdürü Yavuz Selim Baş ise konuşmasında, şehre ve spora katkı sağlamak, iyi günde kötü günde yanlarında olmak şehre borcumuzu bu şekilde ödemek olduğunu söyledi. 10 yıldır sağlık sponsoru olduklarını ifade eden Yavuz, "İsim sponsorluğunu bu sene biz üstlendik. Bundan sonrakilerde Medikalpark Petrolspor olarak yapalım. Bu şekilde takımın marka değeri artıyor. Biz kişiler ve yönetimden kurumlardan. Bağımsız olarak destek veriyoruz. Şehir spor açısından gelişmeye bir araç. Bu ilk oluyor 32 hastane 32 bin çalışanı var. Petrolspor açısından önemli bir anlaşma. Bu sürece 1 yıldır uğraş veriyorduk. Bir sürü yabancı kişiler yönetiyor ve haberlerde videolarda sürekli destek olursanız yönetimin ileriki süreçteki takiplerinden sonra da daha çok verim sağlamak isteriz."

"MADDİ AÇIDAN TAKIMI AYAKTA TUTMA PROJELERİMİZ VAR"

Medikalpark Petrolspor Hissedarı Av. İrfan Yurttaş, maddi açıdan takımı ayakta tutma projelerinin olduğunu ve kaynaklarının olduğunu söyledi. Yurttaş, "Tarık hocayla beraber karar verdik. Yönetimsel ve hisse bazda tamamlanmayan süreçteyiz. Tarık hoca da takımın bir an önce forma girmesi için geldi. Süreç tamamlanmasını bekliyoruz. İleriki süreç tamamlanması sonrası ayrıntılı bir açıklama yapma gereği duyacaktır. Maddi açıdan takımı ayakta tutma projelerimiz var. Kaynaklarımız var. Bizim açımızdan tamamlanmamış sürecimiz olduğu için belirsizlik var. Netleştikten sonra bizim neler yapabileceğimizi kendi içimizde ele alıp size aktaracağız. Batso, valilik durumu çıktı. Devir süreci bunların sonuçlanması sonrası netleşecek. Kulüp şahıslar üzerinden gitmeye çalışan bir kulüp. Kendi çabalarıyla bir yerlere gelmeye çalışıyor. Kulübe her yıl belli bir seviyede gelir elde etmesi lazım. Her sene dile getirmeye gerek yok. Yoksa 2-3 yılda bir biri gelir biri gider." dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...