YEREL ESNAFI DESTEKLEMELİYİZ
Advert
Yukarı

YEREL ESNAFI DESTEKLEMELİYİZ

YEREL ESNAFI DESTEKLEMELİYİZ
Bu içerik 257 kez okundu.

Ulusal marketlerin Batman ekonomisine zarar verdiğini belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Salih Kaplan, yerel esnafın desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Ulusal marketlerin girdiği her semte onlarca yerel market ve bakkalın kapanmasına yol açtığı gibi, sattıkları bütün ürünleri merkezlerinden aldıklarını ifade eden Kaplan, bir zamanlar Batman'da çok önemli bir durumda olan gıda toptancılığı sektörünü de bitme noktasına getirdiğini söyledi.

Kaplan, "Bu marketlerin gelişi güzel şubeler açmaları Batman ekonomisini olumsuz etkilemekte, aynı zamanda işsizlik sayımızın artmasında neden olmaktadır. Durumun daha da kötüye gitmemesi için bu konuyla ilgili yasal düzenlemelerin getirilmesi ve bir standarttın olması gerektiğine inanıyorum.Bu konuda halkımızın desteği de çok önemli, yerel market ve bakkalından yapacakları her alışveriş Batman ekonomisine katkı sağlayacak, aynı zaman da işsizlikle mücadele seferberliğine de güç katacaktır.Önümüzdeki günlerde bu konuya dikkat çekmek amaçlı yapacağımız etkinliğe bütün esnafımız davet edilecektir." dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...