Yukarı

​ “AHLAKTAN BAHSEDENLER KENDİLERİNE BAKMALILAR”

​ “AHLAKTAN BAHSEDENLER KENDİLERİNE BAKMALILAR”
Bu içerik 874 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar; “Geçtiğimiz günlerde Batman’da müzik ruhsatı olmayan bir mekanda yaşananlar üzerinden siyaset üretmeye çalışmak çaresizliğin göstergesidir” dedi.

CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar, şarkıcı Dodan Özer ile ilgili açıklama yapan AKP’li mevkidaşı Akif Gür’e cevap verdi. "Sevgili başkanın açıklamaları, konu hakkında ne kadar bilgisiz olduğunu gösteriyor" diyerek sözlerine başlayan Başkan Yaşar; “Geçtiğimiz günlerde Batman’da bir mekanda şarkı söyleyen Dodan Özer’in Kürtçe şarkı söylenmesi engellendi yönünde bir takım maksatlı haberler yayımlandı, ancak işin aslının öyle olmadığı Batman Valiliğimizin yaptığı açıklamayla ortaya çıktı. Valiliğimizden yapılan açıklamada; yapılan işlem sonucu, mekanın alkol satışı ve canlı müzik ruhsatı olmadan çalıştığı için faaliyetten men işlemi gerçekleştirildiği ifade edildi. Yani tamamen hukuksal ve yetki sınırları çerçevesinde alınan bir karar. Ancak şimdi bakıyoruz, AKP Batman İl Başkanı içi dolu olmayan, tamamen algı yaratma amacıyla çeşitli söylemlerde bulunuyor ve bu ülkede yasakların olmadığını ifade ediyor. Sevgili başkan belli ki bu konulara oldukça uzak ama ona ben hatırlatayım; bu ülkede düşündü diye cezaevlerinde yatan gazeteciler var, belirli bir saatte dışarıda gezdi diye suçlu gösterilen kadınlarımız var. Ancak bu açıklamalarına şaşırmıyorum, kurulduğu günden bu yana dini kullanarak siyaset üreten ve siyaset arenasında ayakta kalan AKP şimdi de dili siyasete alet ederek, ömrünü uzatmaya çalışmaktadır” şeklinde konuştu.

“CHP ZİHNİYETİ BU ÜLKENİN KURUCU İRADESİDİR”

Açıklamalarını sürdüren CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar; “17 yıldır bu ülkeyi idare edenlerin nasıl bir zihniyete sahip olduklarını vatandaşlarımız artık çok iyi biliyor. 15 Temmuz senaryolarını üretip bu milletin evlatlarını ateşe atanların, ne denli tehlikeli bir zihniyete sahip oldukları aşikardır. Şimdi kalkıp biz Kürtlere sahip çıkıyoruz, verilmeyen haklarını veriyoruz diyenler, Kürtler’den alacak bir şeyleri kalmadıkları için bunu söylemektedirler. Kürtler Mars’tan arsa alsa, bunlar buradan üstüne konma planları yaparlar. Siyaset kürsüsünde söyleyecek sözleri bitenler, konu ne olursa olsun CHP zihniyeti işte bu kadar deyip kenara çekiliyorlar. Ancak herkes şunu çok iyi bilmelidir ki; CHP zihniyeti bu ülkenin kurucu iradesidir. CHP zihniyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine sahip çıkma, o değerleri yaşatma ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma iradesidir. Tabi CHP zihniyetini, 15 Temmuz zihniyetinde olanlar asla anlayamazlar, bunu da yadırgamıyoruz” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...