Yukarı

PETROLSPOR'DA İSTİFA DEPREMİ!

PETROLSPOR'DA İSTİFA DEPREMİ!
Bu içerik 338 kez okundu.

Teknik Direktör Orhan Kapucu’dan sonra Medicalpark Batman Petrolspor Kulüp Başkanı Ekrem Konaç da görevinden istifa etti.

3. Lig 3. Grup Temsilcimiz Batman Petrolspor’da ayrılıklar peş peşe geldi. Kulüp Başkanı Ekrem Konaç, istifasını açıklarken “1 yılı yönetimde, 2.5 yılı da başkanlıkta geçirdiğim Batman Petrolspor’daki görevimden istifa ediyorum. 5. haftasına girdiğimiz ligde maalesef istediğimiz yerde olmamakla beraber istifamın asıl sebebi kulübün yeteri kadar sahipsizliği ve şehrin sessizliğidir. Çıkan tek tük seslerde şevkimizi kırmaya yönelik kuru iftira ve dedikodulardır. Şehrimizi Bal liginde temsil eden 1955 Belediyespor yalnızları oynamaktadır. Şampiyonluk yaşayarak 2. lige çıkan Bayan futbol takımımız yine sahipsizlikten lige katılamamıştır. Engelli olup da hayata tutunan ve şehrimizi temsil eden engelli basketbol takımımız Bas bas destek isterken, maalesef şehirdeki tüm kesimler suskun kalmaktadırlar.

Öncelikle şunu belirteyim; kulüpte maddi sıkıntılar varsa da kriz düzeyinde değildir. Bana göre iyi transferler yapıp, iyi bir kamp ve hazırlık dönemi geçirerek, lige galibiyetle girdik. Transfer edilen futbolcuların çoğunun peşinatları ödenmiş alınan ilk galibiyette maçtan hemen sonra ekstra primleri ödenmiştir. Bu güne kadar takımın başarılı olması için elimden geleni yaptığıma inanıyorum. Bu dönemde maalesef yanımda kimse olmamıştır. Kulübün şu andaki durumu mevcut profesyonel lig takımlarına göre olumlu anlamda iyi durumdadır. 

Kulüp yönetimini (hissedarları) hafta sonu Batman’a çağırdım. Yapacağımız toplantıda kendilerinin sorumluluk almalarını isteyeceğim. Buradan bir sonuç alınmazsa, tüm kamuoyunu Batman Petrolspor’a sahip çıkmaya ve bu kulübün yaşaması için herkesin destek olmasını istiyorum” dedi.

KULÜBÜN MALİ DURUMUNU PAYLAŞTI

Konaç, istifa mesajında kulübün mali durumuna ilişkin de bilgi vererek “Yapılandırılmış SGK - vergi dışında 1.300.000 TL’dir. Bu rakamla kulübü sıfır borç ile teslim etmeyi taahhüt ediyorum. Bu rakam profesyonel liglerde mücadele eden bir takım için çok cüzi bir rakamdır. Kulübün sezon sonuna kadar iddia TFF ve sponsor kalemlerinden gelecek 1.500.000 TL geliri olacaktır. Bu rakam sezon sonuna kadar kulübün bütün giderlerini karşılayacak düzeydedir.

Maalesef lafa geldi mi 500 bin nüfuslu şehir diyenler; kulübe destek aradığımızda Petrolspor’un A.Ş. olduğunu belirterek kamuoyunda önümüzü kesmeye çalışmışlardır. Süper ligde 4 büyükler dahil 15 kulübün A.Ş. olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Görev yaptığımız son 2.5 yılda A.Ş. statüsünde olduğumuz için tüm borçlardan sorumlu olmakla beraber ayrıca bu borçlarda şahsi kefaletim bululmaktadır. Bir de şehir olarak sportif başarıda çok geride olduğumuzu belirtmek istiyorum. İkide bir mazisi başarılarla dolu denilen kulübümüzün 60 yılda ki o dönemde bugünkü bölgesel lig düzeyinde bir şampiyonluğu bulunmaktadır. Bu konuda görev yaptığımız dönemde tüm çabalarımıza rağmen sportif başarısızlığı kabul etmekle beraber 2 sezonda da şansız ve kısmetsiz bir şekilde play-off kapısından dönerken Türkiye kupasında Göztepe, Denizli, Elazığ gibi takımları elerken, Süper ligin Flaş ekibi Kasımpaşaspor’u da elimizden kaçırırken azda olsa şehrimize güzel anlar yaşattık” dedi.

PETROLSPOR’UN NEFERİYİM

Konaç “Ulusal lig statüsünde oynanan 3. lig gerçekten zorlu ve çekişmeli geçmektedir. Buralarda Şampiyon olmak için Vanspor örneğinde olduğu gibi şehrin kamu, STK, Siyasi ve şehrin dinamiklerinin kenetlenmesi elzemdir. Bunun bir gün gerçekleşmesi ve şampiyonlukların gelmesi en büyük temennimdir. Sonuç olarak 2.5 yıl gururla başkanlığını yaptığım Batman Petrolspor başkanlığını bırakırken, Batman’ı ve Petrolspor’u en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Tek mahcubiyetim Batman’ın gencecik taraftarlarına Şampiyonluk hediye edememek olmuştur. Bugünden sonra bir taraftar olarak her yerde ve her platformumda Petrolspor’un yanında olacağıma söz veriyorum” sözleriyle istifa etti.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...