Yukarı

"PARA TOPLAYANLARA İTİBAR ETMEYİN"

Bu içerik 275 kez okundu.

Batman Valiliği art niyetli kişilerin kendilerini Batman Valiliği Özel Kalem Müdürü veya başka bir kamu kurumunun yöneticisi olduğunu tanıtarak, yardım talebi adı altında para isteyenlere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Batman Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumunun iş adamlarından ya da vatandaşlarımızdan herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir yöntemi bulunmamaktadır. Muhtaç, engelli veya diğer başvuru sahibi tüm vatandaşlarımıza “yardımlar”  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız (SYDV) tarafından yapılmaktadır. Valiliğimizin, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak para toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın ise Batman Valiliği’nin (04882131001), Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunması rica olunur."

 

"ARTAN ERZAKLARI YAYLADA BIRAKMAYIN"

Valilik vatandaşlardan yayla dönüşü fazla erzaklarını bırakmamalarını istedi. Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, son dönemlerde ciddi lojistik sıkıntısı yaşayan PKK'nın yayla ve meralardan dönüş mevsiminin başlamasıyla birlikte erzak ve yaşam malzemesi ihtiyacını bu bölgelerde bırakılan malzemelerden karşılayabileceği yönünde istihbari bilgiler elde edildiğini bildirdi. Yayla dönüşü fazla erzaklarını geride bırakılmaması konusunda uyarıda bulunan Batman Valiliği açıklamasında şu ifadelere yer verdi. "Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğünü, milli güvenliğini ve kamu düzenini tehdit eden, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini yok etmeye yönelik eylem ve saldırılarda bulunan terör örgütleriyle topyekûn mücadele kararlılıkla sürdürülmektedir. Terör örgütü mensuplarının erzak ve yaşam malzemesi teminini önlemek amacıyla;  Vatandaşlarımızın yaylalardan dönüşlerinin başlamasıyla birlikte artan yaşam malzemelerinin terör örgütü mensuplarınca kullanılabileceği düşünülerek yaylalarda bırakılmaması önem arz etmektedir." 

Etiketler:
Sende Yorumla...