Yukarı

"TRANSFERLERİ BEN YAPMADIM"

Bu içerik 1062 kez okundu.

Sezon başında büyük umutlarla takımın başına getirilen ancak ligin 4. haftasında istifa eden Orhan Kapucu, ayrılığı ile ilgili açıklama yaptı.

"MADDİ SIKINTILARI BİLE BİLE GÖREVİ KABUL ETTİM"

Teknik direktör Orhan Kapucu yaptığı açıklamada, “Bugün itibari ile Petrolspor teknik direktörlüğünden istifa ettim. Petrolsporda maddi sıkıntıların had safhada olduğu ve kulübün içinde olduğu zor durumu bile bile bu görevi kabul ettim. Geldiğimiz ilk günden bugüne kadar sorunlar katlanarak devam etti ve bu sorunlar takimin maçlardaki performansına ve bizim teknik ekip olarak motivasyonumuza olumsuz olarak yansımaya başlamıştı bu sorunların devam edeceğine kanaat getirdiğimden bu görevi bırakma ihtiyacı duydum. Sezon başından beri kamp dönemi dahil hazırlık maçı oynayamamamız ve takıma katılan oyunculardan 3-4 tane oyuncunun haricindekilerden kamp dönemi yararlanmamasından sonradan takıma dahil olması lige tam olarak hazır olmamamıza sebep oldu" dedi.

TRANSFER PEŞİNATI İÇİN 360 BİN TL ÖDENDİ

Yapılan transferlerin tamamının sportif direktör İlhan Erken ve Başkan Ekrem Konaç tarafından yapıldığını ifade eden Kapucu, "Orta sahadaki ve geri dörtlüdeki sıkıntıları görüp oyuncu transferi için verdiğimiz isimler maddi imkânsızlıklar sebep gösterilerek yapılmamıştır. Takımın bugüne kadar yapılan transfer harcamalarının peşinatların toplamı 360 bin TL dır. Bu rakip takımların bir oyuncusunun transfer bedeline eşittir. Biz bu olumsuzluklara rağmen elimizi tasın altına koyarak bu göreve talip olduk. bu başarısızlığın maliyeti bize çıkmamalı, biz takimin menfaatleri için bugüne kadar her şeyi yaptık, bugünden sonra da gerekeni yaparak istifa ettik" diye konuştu.

PETROLSPOR'UN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM

Petrolspor’a ikinci defa gelişinin sebebinin takımın zor durumda olduğu için geldiğini ifade eden Kapucu şu ifadelere yer verdi; "Her zaman da zor durumda olduğunda elimizden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu belirtik. Petrolspor'un bundan sonraki tüm maçlarında başarılı olmasını dilerim. Öncelikle sayın Valimiz Hulusi Şahin ve bana destek veren tüm Batman kamuoyuna ve taraftarlarımıza teşekkür ederim.”

Etiketler:
Sende Yorumla...