Yukarı

"ÇOCUKLAR DÖNENE KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Bu içerik 475 kez okundu.

Evlat Nöbetindeki Annelere Batman'dan Destek Geldi.

50'yi aşkın STK temsilcisi, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelere destek açıklamasında bulundu.

Batman'da bir araya gelen 50'yi aşkın STK temsilcisi, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde günlerdir evlat nöbeti tutan annelere destek açıklamasında bulundu. Cuma namazı çıkışı Kudret Camii önünde yapılan basın açıklamasını KADEM Batman Şube Başkanı Adile Gürbüz okudu. Ailelerin çocuklarına kavuşmayı beklediğini belirten Gürbüz, "Diyarbakırlı Hacire Akar'ın 'evladımı istiyorum' diyerek HDP Diyarbakır İl Binası önünde başlattığı eylemden kısa süre sonra oğluna kavuşması, bir annenin haklı mücadelesinin neleri beraberinde getireceğini herkese gösterdi. Hacire Ana'dan kısa süre sonra ise Fevziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun, Ayşegül Biçer'in oturma eylemine başladığı o binanın önünde bugün yani eylemlerin 18'inci gününde 42 aile çocuklarına kavuşmayı bekliyor." dedi.

"BU SESLERİ DUYMAMAK MÜMKÜN MÜ?"

Annelerin seslerinin duyulmamasının mümkün olmadığını vurgulayan Gürbüz, " Annelerin ve ailelerin çocuklarına kavuşmak için cesur yürekleriyle başlattığı bu eyleme kayıtsız kalamayız. 18 yaşından küçük çocukların dahi türlü hilelerle terör örgütü PKK'ye katılmasına sebep olan yolları görüyoruz. Hak ile batılın mücadelesinde Batman halkımızdan aldığımız güçle Batman Sivil Toplum Kuruluşları olarak: barışın, kardeşliğin ve yarınlarımızın inşası için meydanlarda olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz. Ailesinden koparılan her bir çocuk ve genç evine dönünceye kadar, terörle daha fazla insanımızı yitirmemek için bu sürecin doğrudan takipçisi olacağımızı Batman'dan tüm Türkiye ve dünya kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."diye konuştu. (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...