Yukarı

17 KİŞİ İŞTEN ATILDI

17 KİŞİ İŞTEN ATILDI
Bu içerik 1838 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Batman il başkanı Hüseyin Yaşar, Sason ilçe belediyesinin 17 işçiyi işten çıkardığını iddia etti.

31 Martta yapılan yerel seçimlerden sonra Sason Belediyesini kazanan Ak Partili başkanın işçileri işten çıkardığını iddia eden CHP il Başkanı Hüseyin Yaşar, işten çıkarılan işçilerin Ak Parti Batman İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yaptıkları sırada polisler tarafından gözaltına alındıklarını iddia etti. 

Yaşar, sosyal medya hesabında işten çıkarılan işçilerin isimlerini ve çalıştıkları yılları da paylaştı. Yaşar isim listesiyle beraber şu paylaşımda bulundu. " CHP'li Sason Belediye başkanı tarafından işe alınan işçiler belediye başkanlığını 31 martta AKP kazanınca AKP'li Belediye Başkan'ı İşçilerin işine son verdi. Bugün ise işçiler AKP Batman il Başkanlığı'nın önünde oturma eylemi yaparken polisler tarafından gözaltına alındılar."

 

"ARSLAN BELGELERLE KONUŞACAĞIZ"
Ak Partili Sason Belediye Başkanı Muzaffer Arslan'da sosyal medya hesabında açıklamada bulunarak  belgelerle konuşacaklarını belirtti.
Sason ilçesinde yolsuzluk ve usulsüzlükler yapıldığını iddia eden Belediye başkanı Muzaffer Arslan sosyal medya hesabındaki paylaşımda şu ifadelere yer verdi. "CHP Belediyecilik zihniyeti ve Sason ilçemizdeki yapılan yolsuzluk ve usulsüzlüğü Ak parti yapmak zorunda değil bunu karalama ile değil yarın belgelerle kamuoyuna sunacağız"

Etiketler:
Sende Yorumla...