Yukarı

VELİLERİN KIYAFET TELAŞI

VELİLERİN KIYAFET TELAŞI
Bu içerik 385 kez okundu.

2019-2020 eğitim öğretim yılının açılmasıyla beraber velileri de okul telaşı sardı. Eğitim öğretim yılının açılmasıyla okul kıyafetleri satan iş yerlerinde ve velilerde tatlı bir telaş başladı. Okula yeni başlayan öğrenciler veya yeni okul üniforması almak isteyenler, velileri ile birlikte kıyafet satılan yerlere gitti. 

Öğrencileri yeni eğitim ve öğretim dönemi heyecanı sararken, velilerde ise ekonomik bir telaş var. Mağazaları ve kırtasiyeleri gezmeye başlayan veliler, bütçelerine göre en uygun okul kıyafetleri ve malzemelerini alarak, çocuklarını okula hazırladı. Önlükten yakalığa, ayakkabıdan çoraba kıyafet, defterden silgiye, çantadan kaleme kırtasiye malzemesi, ister okula başlayan ister bir üst sınıfa geçen tüm öğrencilerin ihtiyacı. Okul ihtiyaçları her ailenin alım gücüne göre değişiklik arz ediyor.

UZUN KURUK OLUŞTU

Çocukları için kırtasiye ve kıyafet almaya giden veliler Pınarbaşı mahallesinde bulunan Lider Okul Dünyası isimli işyerinin önünde uzun kuyruk oluşturdu. İhtiyaçlarını son güne bırakan veliler çocuklarıyla beraber çarşı pazar dolaştı. Aldıkları ürünlerin pahalılığından şikayetçi olan veliler, geçen yıla nazaran ürünlerin yüzde 20 zamlandığını söyledi.  (Mehmet Şükrü Yıldırım)

Etiketler:
Sende Yorumla...