Yukarı

"OKUL SERVİSLERİ SÜREKLİ DENETLENMELİ"

Bu içerik 192 kez okundu.

Vali Şahin Başkanlığında Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Müdürler Toplantısı Yapıldı

Batman Valisi Hulusi Şahin, okul servislerinin kontrolünü okul müdürlerinin sürekli denetlemesi gerektiğini söyledi.

Vali Hulusi Şahin başkanlığında “2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Senebaşı Müdürler Toplantısı” ve “Okul Güvenliği Toplantısı” gerçekleştirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Şahin’in yanı sıra kamu kurum müdürleri, okul müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda okul müdürlerine hitap eden Vali Hulusi Şahin, 2019-2020 eğitim-öğretim sezonun hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

"OKUL GÜVENLİĞİNİ SADECE POLİSE BIRAKAMAYIZ"

2023 eğitim vizyonunun Batman’da hayata geçirilmesinde en fazla önem verdikleri eğitim akademileri konusu olduğunu belirten Şahin, “Okul Müdürleri olarak öğretmenler odasında bir aile ortamı ve öğretmenler arasında huzuru tesis ettiğimizde başarı kendiliğinden gelecektir. Ayrıca okul müdürleri, okul güvenliği için okullarda görevli okul polisleri ile sürekli iletişim halinde olmalıdır. Okulların güvenliğini sadece Emniyet Müdürlüğüne bırakmıyoruz. Okul servislerinin kontrolünü okul müdürleri sürekli denetlemeli. Okul çevrelerinde internet kafeler, kahvehaneler ve kafeler var, denetleyici kurumları sürekli ayakta tutmanız lazım. Hep beraber iyi bir koordinasyonla çalışacağız. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılına daha fazla odaklanacağız, emek vereceğiz ve daha fazla mesai harcayacağız.”dedi.

Toplantı, konuşmanın ardından İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri tarafından okulların güvenliği için yürütecekleri çalışmalara ilişkin yaptıkları sunumun ardından sona erdi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...