Yukarı

"KURUMLARDA İSTEDİKLERİMİZİ DEĞİŞTİREMİYORUZ"

Bu içerik 748 kez okundu.

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, kurumlarda değiştirmek istedikleri kişiler olduğunu belirterek, bu kişileri 8 aydır değiştiremediklerini söyledi. 

TP Kristal Park’ta AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Bülbül, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş ile birlikte  basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Ziver Özdemir, gündeme dair soruları da cevapladı.

Teşkilatla birlikte her gün bir ilçeye giderek muhtarları dinlediklerini anlatan Milletvekili Özdemir,

"Sorunlarını dinledik, vatandaşların istek ve taleplerini aldık.  Batman merkez ve ilçelerinde yapılan kamu yatırımlarını inceledik ve denetledik. Batman genelinde önemli çalışmalarımız,  yatırım ve hizmetlerimiz mevcuttur. Ancak yaptığımız hizmetleri pazarlayamıyoruz. Batman’ın bütün sorunlarını Milletvekili olarak İl Başkanımız, ilçe başkanlarımız ve belediye başkanlarımızla birlikte ekip olarak bakanlıklar nezdinde takip edip, yaptırmaya çalışıyoruz ” dedi.

 

ÜÇ MAHALLEYE SEMT POLİKİNLİĞİ

Sağlıkta takip ettiği  önemli yatırımlardan birinin 200 yataklı devlet hastanesinin 500 yataklıya dönüştürme çalışmaları olduğunu ifade eden Özdemir, " Batman Valisi Hulusi Şahin ile birlikte yapımı devam eden Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin bir an evvel bitirilmesi için çaba gösteriyoruz. Bittikten sonra Batman Bölge Devlet Hastanesi ile birleştirilerek Eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülmesi ile ilgili çalışmamız olacaktır. Batman Merkezindeki Hürriyet, İpragaz ve Gap mahallerin de yapımları devam eden semt poliklinikleri en kısa zaman da faaliyete geçirip vatandaşların hizmetine sunulacaktır” dedi.

 

“BABALARININ TAPULU MALLARI GİBİ GÖRÜYORLAR"

Batman’daki kamu kurum ve kuruluşlarının yaptıkları projeler bazında diğer illere göre geride olduklarını anlatan Özdemir, "Sekiz aydır değiştirilmesini istediğimiz kişileri değiştiremiyoruz. Sanki onların üstünde onları koruyan eller var. Makamlara gelenlerin bazıları işgal ettikleri makamları babalarının tapulu malları gibi görüyorlar. Bunun önüne geçeceğiz. Hizmet edenlerle yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

"EĞİTİM SORUNUNU ÇÖZMELİYİZ"

Batman'ın eğitim konusunda Türkiye sıralamasında 72. sırada olmasına da değerlendiren Özdemir, "

Derslik sayısında Türkiye sıralamasının üstünde olmamıza rağmen eğitimde 72. sırada olmak üzüntü verecek bir olaydır. Bunun nedenlerini iyi araştırmak lazım. Bu sorunu en kısa zamanda çözmeyi arzuluyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...